Kalisz: Uczcili zaślubiny Polski z Morzem Bałtyckim [ZDJĘCIA]

  • 19.03.2018, 09:46 (aktualizacja 19.03.2018, 09:51)
  • Patrycja Pera
Kalisz: Uczcili zaślubiny Polski z Morzem Bałtyckim [ZDJĘCIA] Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kaliszu
Młodzież klas mundurowych Technikum Budowlanego i Technikum Informatycznego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kaliszu uczestniczyła w II Zlocie Pamięci „Zaślubin Polski z morzem – gen. Józef Haller”.

To była 98. rocznica zaślubin Polski z morzem, którą uczcili uczniowie klas mundurowych. Uczestnicy II Zlotu Pamięci „Zaślubiny Polski z morzem – gen. Józef Haller" stanęli do uroczystego apelu w puckim porcie, z udziałem Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej - Marka Łapińskiego.
Głównym celem uroczystego spotkania było kształtowanie postaw patriotycznych i popularyzowanie historii, tradycji i dziejów oręża polskiego, a także upamiętnienie postaci gen. Józefa Hallera oraz aktu zaślubin Polski z Morzem Bałtyckim w dniu 10 listopada 1920 roku.
Szkoła otrzymała możliwość udziału w uroczystościach, jako nagroda za zaangażowanie się szkoły w realizacje zamierzeń patriotyczno-wychowawczych, podejmowanych przez Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu z innymi jednostkami wojskowymi.
Po zakończeniu uroczystości, odbyło się podsumowanie konkursu wiedzy o gen. Józefie Hallerze i Błękitnej Armii.  Drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kaliszu zajęła bardzo wysokie, bo drugie, miejsce, ex aequo z Liceum Ogólnokształcącym przy Zespole Szkół im. Tadeusza Sendzimira w Krakowie.
Laureaci otrzymali nagrody z rąk dyrektora Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej – płk Artur Gałecki w asyście ppłk Mateusz Łyska – koordynatora Zlotu z ramienia Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON oraz kmdr. por. Stefana Szymańskiego – przedstawiciela dowódcy 3. Flotylli Okrętów.Udział w zlocie umożliwił młodzieży zapoznanie się z tradycjami oraz współczesnymi zadaniami Marynarki Wojennej RP.
Organizatorem był Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Ministerstwa Obrony Narodowej.
 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe