Ostrów: Nie posiadał uprawnień - pędził 135km/h w terenie zabudowanym

  • 07.03.2017, 15:10
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Nie posiadał uprawnień - pędził 135km/h w terenie zabudowanym
Policjanci przy każdej okazji apelują do kierowców o rozsądek, przestrzeganie przepisów i odpowiedzialność za kierownicą. Niestety wciąż znajdują się tacy, którzy myślą, że te wezwania ich nie dotyczą. Przykładem mogą być 34-latek bez uprawnień, pędzący w terenie zabudowanym ponad 130 km/h, 47 latka, która przekroczyła prędkość o ponad 60km/h, czy 34-latek jadący 118 km/h.
W piątek (03.03.2017) od rana ostrowscy policjanci drogówki pełniąc służbę dbali o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Policjanci widząc jadący samochód bez włączonych świateł mijania postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Funkcjonariusz wydał sygnał do zatrzymania się do kontroli drogowej kierującemu osobowym BMW. Niestety kierowca zlekceważył wydane mu jasno i wyraźnie polecenie, kierowca zwolnił tylko po to by ominąć funkcjonariusza, następnie przyspieszył i odjechał. Policjanci natychmiast podjęli za nim pościg. Kierowca BMW rażąco narażał bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W terenie zabudowanym pędził 135 km/h. Po chwili mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że zatrzymany 34-letni ostrowianin nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Oprócz kierowcy, w pojeździe znajdowała się 31-letnia pasażerka. Tego samego dnia został zatrzymany 34-letni kaliszanin. Kierowca samochodu marki Suzuki, w terenie zabudowanym jechał 118km/h. Dzień wcześniej, 2 marca, 47-letnia mieszkanka Kalisza, w terenie zabudowanym przekroczyła prędkość o 60 km/h. Apelujemy do wszystkich kierowców, aby poruszali się po drogach z rozwagą. Prosimy pamiętać, że kierowcy, którzy jeżdżą w sposób nieodpowiedzialny muszą liczyć się z odpowiednimi konsekwencjami. KPP Ostrów
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe