Powiat Ostrowski: Katarzyna Żak i reżyser Mariusz Palej w Radłowie

  • 16.03.2018, 12:35
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Katarzyna Żak i reżyser Mariusz Palej w Radłowie
W Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Radłowie po raz pierwszy odbyło się Szkolne Święto Filmu. Gwoździem programu były spotkania: ze znaną aktorką Katarzyną Żak oraz reżyserem filmu pt. ,,Za niebieskimi drzwiami'' Mariuszem Palejem. A wszystko pod hasłem ,,Działaj z pasją''.

Mocnym punktem otwarcia było spotkanie z popularną aktorką i piosenkarką Katarzyną Żak. Dzieci entuzjastycznie zareagowały na jej pobyt w szkole. Aktorka opowiedziała o swojej pracy artystycznej, rozdała wiele autografów i zapozowała do niejednej fotografii. W międzyczasie odbyły się quizy i zabawy filmowe z nagrodami. Po południu nadszedł czas na drugą odsłonę filmowego święta. Tym razem wzięli w nim udział uczniowie należący na co dzień do koła teatralno-filmowego. Głównym punktem było spotkanie z reżyserem Mariuszem Palejem, autorem filmu dla młodzieży ,,Za niebieskimi drzwiami'' będącego adaptacją prozy Marcina Szczygielskiego. Absolwent łódzkiej filmówki przyjechał specjalnie z Warszawy, aby młodym kinomanom poopowiadać o kulisach pracy nad swoim filmem, blaskach i cieniach pracy reżysera i wielu innych aspektach wykonywanego przez siebie zawodu. Młodzież wręcz zarzuciła reżysera pytaniami, żadne nie pozostało bez odpowiedzi. Po godz. 22.00 odbyły się warsztaty plastyczne prowadzone przez Karolę Glasner z Biblioteki Pedagogicznej CDN w Koninie. Młodzież wykonywała tzw. tarcze optyczne, a później prezentowała efekty swojej twórczości, które mimo później pory były imponujące.
Szkolne Święto Filmu to jeden z elementów innowacji z zakresu edukacji filmowej, którą od kilku miesięcy realizuje radłowska szkoła oraz projektu Filmoteka Szkolna Akcja, w którym również uczestniczy.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe