Kalisz: Wielkopolski Klub Ekologiczny walczy ze smogiem w Kaliszu!

  • 07.03.2017, 14:38
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Wielkopolski Klub Ekologiczny walczy ze smogiem w Kaliszu!
W restauracji Komoda w Kaliszu odbyło się spotkanie informacyjne zorganizowane przez Stowarzyszenie Wielkopolski Klub Ekologiczny, działający na terenie Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej.
Tematem były najbliższe nabory wniosków na przeprowadzenie termomodernizacji oraz wymiany pieców, które zostaną niebawem ogłoszone w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Na zaproszenie prezesa stowarzyszenia Ryszarda Chmieliny spotkanie poprowadził koordynator regionalny WFOŚiGW. Obecni byli również specjaliści, którzy doradzą i pomogą kaliszanom w pisaniu wniosków oraz audycie energetycznym. Gościem spotkania była członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Marzena Wodzińska, która pochwaliła inicjatywę Wielkopolskiego Klubu Ekologicznego. Marzena Wodzińska podkreśliła, że smog i walka z zanieczyszczeniem powietrza, to nie tylko moda, ale bardzo duży problem. Problem, który bezpośrednio przekłada się na nasze zdrowie, a przede wszystkim szkodzi naszym dzieciom! W spotkaniu wzięło udział ponad 300 mieszkańców Kalisza i okolic.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe