Powiat Ostrowski: Statuetki Siewcy dla najlepszych rolników

  • 14.03.2018, 14:45
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Statuetki Siewcy dla najlepszych rolników
W Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników XVII edycji Konkursu Wielkopolski Rolnik Roku 2017. Laureaci konkursu otrzymali statuetki Siewcy i dyplomy.

Aż dwa gospodarstwa z powiatu ostrowskiego znalazły się wśród laureatów konkursu.
- Udowadniają, że rolnictwo jest ważną dziedziną naszej powiatowej gospodarki, ale także burzą stereotypy, bo ich gospodarstwa to nowoczesne przedsiębiorstwa - powiedział Paweł Rajski, starosta ostrowski.

Maria i Andrzej Gmerkowie z Biskupic Ołobocznych (Gmina Nowe Skalmierzyce) prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 68 ha i specjalizują się w produkcji trzody chlewnej oraz produkcji roślinnej. Rocznie sprzedają prawie 1000 tuczników.

Z kolei Małgorzata i Jan Skoczylas z Przybysławic ( gmina Raszków)  zajmują się produkcją drobiarską.  W ciągu roku należących do nich 69 tysięcy kur niosek produkuje ponad 12 mln jaj. W gospodarstwie stosowanie są nowoczesne technologie i rozwiązania techniczne zgodne z Kodeksem Dobrej Praktyki Rolniczej oraz wymogami UE.

Uroczysta gala, na której otrzymali prestiżowe statuetki Siewcy odbyła się w niedzielę 11 marca, natomiast w poniedziałek 12 marca 2018 roku wicestarosta Roman Pacholczyk przekazał na ręce laureatów upominki i gratulacje.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe