Powiat Kaliski: Osobowości Roku 2017 Kalisza i powiatu kaliskiego

  • 14.03.2018, 12:46
  • Patrycja Pera
Powiat Kaliski: Osobowości Roku 2017 Kalisza i powiatu kaliskiego P.Przybylski
Podczas uroczystej gali Laureatów Plebiscytu Głosu Wielkopolskiego "Osobowość Roku 2017" wyłonione zostały cztery osoby z Kalisza i powiatu kaliskiego.

We wtorek, 13 marca 2018 roku, w Sali Białej Hotelu Bazar w Poznaniu wytypowano Osobowości Roku 2017 Kalisza i Powiatu kaliskiego. To Wioletta Przybylska, Błażej Wojtyła, Wiesław Wawrzyniak i Rafał Zieliński. Zwycięzcy zostali wyłonieni i nagrodzeni dzięki głosom mieszkańców z całej Wielkopolski.  W sumie na wszystkich kandydatów oddano 110 tys. głosów. 
- W plebiscycie jest jedna idea, której staramy się trzymać statuetki -  mówił Adam Pawłowski, redaktor naczelny "Głosu Wielkopolskiego". - Pokazywać ludzi, którzy zmieniają rzeczywistość, pokazywać ludzi wyjątkowych w Wielkopolsce, ludzi, którzy działają charytatywnie, ludzi, którzy nie zostawiają innych w potrzebie ludzi, którzy mają pomysły, kreatorów, tych wszystkich którzy zmieniają nasze życie. Osobowości to jest coś co nas wyróżnia, to jest ktoś, kto wpływa na otoczenie stąd pomysł, żeby  organizować plebiscyt. Osobowość to są liderzy, to są giganci, to są tytani pracy, kreatorzy, ludzie, którzy są indywidualistami. Mam nadzieję, że w tym plebiscycie udało nam się to wszystko ująć. A każdy trzyma wyjątkowe statuetki.
W plebiscycie mogli wziąć udział kandydaci z całego regionu, którzy nominowani byli w czterech kategoriach: kultura, działalność społeczna i charytatywna, samorządność i społeczność lokalna oraz biznes. Głosowanie odbywało się najpierw w powiatach, dopiero później wybrani  przeszli do kolejnego etapu wojewódzkiego, gdzie zmierzyli się ze wszystkim kandydatami w finale.
Z powiatu kaliskiego zostało wyłonionych czterech laureatów: w kategorii kultura zwyciężył projektant ubrań i nakryć głowy Rafał Zieliński, w kategorii Samorządność i społeczność lokalna zwyciężył Błażej Wojtyła prezes MKS Kalisz, w kategorii Biznes -Wiesław Wawrzyniak właściciel firmy produkującej nalewki, a w kategorii Działalność społeczna i charytatywna zwyciężyła Wioletta Przybylska Dyrektor Wydziału Promocji Informacji i Obsługi Rady oraz prezes Stowarzyszenia Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej.
Wtorkową galę uświetnił występ tenorów Tre Voci.
 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe