Ostrów: Stracił prawo jazdy na 6 miesięcy

  • 13.03.2018, 10:52
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Stracił prawo jazdy na 6 miesięcy
Okres trzech miesięcy zatrzymania prawa jazdy 44-letniemu mieszkańcowi powiatu ostrowskiego przedłuży się do pół roku. Mężczyzna pomimo utraty uprawnień kierował samochodem.

Ostrowska drogówka każdego dnia przeprowadza kontrole drogowe, aby wyeliminować z ruchu kierujących, którzy stwarzają zagrożenie na drodze. Policjanci surowo egzekwują m.in. przepisy dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości. Właśnie jej niedostosowywanie do warunków na drodze jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych.

W środę, 7 marca policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 20 km/h. W trakcie kontroli okazało się, że kierujący samochodem 44-latek nie posiada już prawa jazdy. Powodem zatrzymania dokumentu było przekroczenie w drugiej połowie stycznia prędkości w terenie zabudowanym o 50km/h.

Teraz, okres trzech miesięcy zatrzymania prawa jazdy mężczyźnie przedłuży się do pół roku.

Przypominamy, że zgodnie z przepisami, każdy z uczestników ruchu drogowego po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli pomimo zakazu osoba taka nadal będzie kierować autem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.

Apelujemy o rozsądek na drodze. Pamiętajmy, że jadąc z nadmierną prędkością stwarzamy zagrożenie zarówno dla innych kierujących jak i dla pieszych, którzy w konfrontacji z samochodem pozostają bez szans.

KPP Ostrów

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe