Kalisz: Policjanci, ratownicy medyczni i strażacy odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4!

  • 12.03.2018, 15:04 (aktualizacja 13.03.2018, 22:09)
  • Patrycja Pera
Kalisz: Policjanci, ratownicy medyczni i strażacy odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4! KMP Kalisz
Policjanci, strażacy oraz ratownicy medyczni odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Kalisz.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach programu „Dzielnicowy Twój Przyjaciel”. Głównym celem przedsięwzięcia było nie tylko przybliżenie pracy poszczególnych służb, ale również zbudowanie zaufania pomiędzy mundurowymi a dziećmi. Pozytywny obraz policjanta, skojarzenie munduru z osobą godną zaufania ułatwi dzieciom nawiązanie porozumienia w chwilach trudnych, wymagających interwencji służb ratowniczych.
Dzielnicowy powszechnie nazywany jest policjantem „pierwszego kontaktu”. To funkcjonariusz dbający o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w swoim rewirze, każdy może się zwrócić do niego o pomoc i poradę. Dzielnicowemu można również przekazać swoje spostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa np. złego oznakowania dróg czy miejsc, w których zimą przebywają osoby bezdomne.
Dzielnicowego powinni znać wszyscy, również ci najmłodsi mieszkańcy naszego miasta i powiatu, dlatego też policjanci chętnie odwiedzają szkoły i przedszkola w swoich rejonach, aby nie tylko przypomnieć o bezpieczeństwie, ale również opowiedzieć o swojej codziennej pracy.
W ramach programu „Dzielnicowy Twój Przyjaciel” st.sierż. Sebastian Szmaja zorganizował spotkanie przedstawicieli służb mundurowych z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 w Kaliszu.
Wizyta rozpoczęła się od rozmów z dziećmi na temat bezpiecznego zachowania na drodze, a także wskazówek, jak bezpiecznie bawić się z rówieśnikami. Przedstawiciele Policji uczestniczący w spotkaniu omówili podstawowe zasady ruchu drogowego. Dzieci dowiedziały się również dlaczego jadąc samochodem zawsze muszą znajdować się w specjalnych, dostosowanych do wieku fotelikach lub mieć zapięte pasy.
Strażacy przypomnieli numery telefonów alarmowych i powiedzieli w jakich przypadkach można z nich korzystać. Przypomnieli też najmłodszym, że ogień stanowi duże zagrożenie i jak należy zachować się w przypadku pożaru.
Przedstawicielka służb medycznych, opowiedziała jakie informacje należy przekazać dyspozytorowi pogotowia ratunkowego, aby karetka mogła dotrzeć szybko do osoby potrzebującej pomocy. Pokazał również jak prawidłowo udzielić pomocy osobie nieprzytomnej.
Przedstawiciele wszystkich służb jednomyślnie podkreślali, że zawsze kiedy dziecko będzie czuło się zagrożone, możne zwrócić się do nich o pomoc.
Podczas spotkanie mundurowi opowiedzieli również uczniom jak wygląda ich praca oraz pokazali sprzęt, którego używają na co dzień. W tym przypadku zarówno chłopców jak i dziewczynki interesowało dosłownie wszystko. Chętne dzieci mogły przymierzyć poszczególne elementy umundurowania – kamizelki, hełmy, tarcze. Wszyscy mogli obejrzeć również policyjny radiowóz, karetkę oraz wóz strażacki, które czekały zaparkowane na szkolnym dziedzińcu.
Na zakończenie dzielnicowi rozdali najmłodszym opaski odblaskowe, które dzieci obiecały nosić podczas codziennych spacerów. KMP Kalisz.

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe