Kalisz: Przedwiośnie ahh to ty! To kwiaty, słońce i śmieci!

  • 11.03.2018, 14:51 (aktualizacja 11.03.2018, 15:00)
  • Patrycja Pera
Kalisz: Przedwiośnie ahh to ty! To kwiaty, słońce i śmieci!
Dzisiaj temperatury sięgają nawet 15 stopni i można zobaczyć już pierwsze oznaki wiosny. W ogródkach pojawiły się przebiśniegi.

Do wiosny pozostało już tylko 9 dni. Za jej początek uznaje się równonoc wiosenną (20 marca) i  trwa do momentu przesilenia letniego, który przypada na 22 czerwca. To pora roku, gdzie dzień staje się dłuższy od nocy, a temperatury powietrza są coraz wyższe. W ogrodach i parkach pojawiają sie kwiaty, a na drzewach widać już pierwsze zalążki liści. 
Między zimą i wiosną znajduje się okres przejściowy - przedwiośnie. Właśnie w tym okresie rozpoczyna się wegetacja roślin oraz kwitnienie przebiśniegów i krokusów.
Warto zwrócić uwagę, że pierwszy dzień wiosny obchodzony jest w dniu równonocy wiosennej, który przypada najczęściej 21 marca, dnia poprzedniego lub następnego. W XX wieku w Polsce właśnie tę datę uznawano za jej początek, jednak w miarę z przybliżaniem się końca stulecia coraz częściej był to 20 marca. W tym roku nie będzie inaczej, ale uwaga tylko do 2044 roku. Później początek wiosny będzie 19 albo 20 marca. Dopiero w 2102 roku wróci "stara" data z XX wieku.
Okres wiosenny, to również czas porządków. No i wydaje się, że taki przydałby się Kaliszowi. Wystarczy wybrać się dzisiaj na spacer, aby zobaczyć stosy butelek, reklamówek i innych śmieci, które skutecznie mogą pozbawić radości dzisiejsze popołudnie na świeżym powietrzu. 

Patrycja Pera

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe