Ostrów: Pierwszy miesiąc działalności Klubu Senior+

  • 10.03.2018, 10:35
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Pierwszy miesiąc działalności Klubu Senior+
Minął już miesiąc od otwarcia Klubu Senior+ prowadzonego przez Stowarzyszenie "Ludzie dla ludzi". Głównym celem programu realizowanego podczas zajęć w klubie jest umożliwienie naszym seniorom korzystania z aktywności ruchowej, edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej i opiekuńczej.

W pierwszym miesiącu klub odwiedziło ponad 1100 seniorów.  Brali oni udział w warsztatach z ciekawymi ludźmi: radcą prawnym, notariuszem, lekarzem, technikiem żywienia, dzielnicowym i policjantem. Uczyli się języka niemieckiego i poznali tajniki programowania oraz zasady obsługi komputera. W trakcie codziennych spotkań, seniorzy czytają książki i gazety, układają puzzle, grają w gry planszowe, karty oraz brydża. Chętnie ćwiczą w sali fitness pod okiem trenera. Ponadto członkowie klubu uczestniczą w spotkaniach międzypokoleniowych, biorą udział w okolicznościowych  uroczystościach, np.z okazji Dnia Babci i Dziadka, walentynek czy tłustego czwartku.

Prowadzone dyskusje, rozmowy i spotkania towarzyskie, przy dobrej kawie i ciastku, niezwykle cieszą. Frekwencja zwiększa się z dnia na dzień, co jest dowodem, że taki klub był w naszym mieście bardzo potrzebny, a cel projektu został osiągnięty.  
Efektywne i atrakcyjne spędzanie czasu wolnego przez połączenie "przyjemnego z pożytecznym" i poszerzenie wiedzy z zakresu różnej tematyki związanej z  życiem codziennym, przemijaniem, zdrowym odżywianiem, bezpieczeństwem, dzieleniem się wiedzą, pasją na pewno pozwoli na poprawę jakości życia naszych seniorów oraz ich rodzin.

Oferta na kolejny miesiąc jest również bardzo atrakcyjna i oczywiście pełna niespodzianek. Przed nami Dzień Kobiet, spotkanie z historykiem, podróżnikiem oraz kreatywne zajęcia nawiązujące do Świąt Wielkanocnych. Wszyscy chętni w wieku 60+, którzy chcieliby spędzić kilka chwil w miłym towarzystwie, mogą skorzystać z oferty ostrowskiego klubu.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe