×

Ostrów: Maciej Kozieras finalistą

  • 10.03.2018, 09:15 (aktualizacja 12.03.2018 09:47)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Maciej Kozieras finalistą
W Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się zawody okręgowe III Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej. Wzięło w nich udział 20 uczniów z 10 szkół zawodowych, z całej Wielkopolski.

Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu wraz z Wydziałem Mechaniczno-Energetycznym Politechniki Wrocławskiej. Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim, jako organizator etapu okręgowego jest partnerem konkursu i był reprezentowany przez Kubę Danielczaka, ucznia klasy IV i Macieja Kozieras, z klasy III. Obydwaj uczęszczają do klas w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.
- Profesje związane z energetyką odnawialną to zawody przyszłości. Od pięciu lat mamy w naszej szkole klasy w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Jest nam bardzo miło gościć w murach szkoły uczniów i ich opiekunów z wielkopolskich szkół – powiedział dyrektor ZST Eugeniusz Namysł.

W etapie okręgowym uczniowie rozwiązywali test składający się z 40 pytań oraz musieli zmierzyć się z 5 zadaniami. I miejsce zajął Kamil Biernat z Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu, natomiast na miejscach II i III uplasowali się uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie - Maciej Kozieras i Jakub Danielczak. Tym samym Maciej Kozieras będzie reprezentował okręg wielkopolski w finale konkursu.
- Bardzo nas, nauczycieli cieszą tak wysokie miejsca naszych uczniów. Jest to dla nas potwierdzenie wysokiego poziomu nauczania przedmiotów zawodowych w szkole. – powiedziała Anna Opłocka, która pełniła funkcję koordynatora okręgowego konkursu.

- Etap centralny odbędzie się w dniach 4-5 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu. W finale uczestnicy będą musieli poradzić sobie z testem teoretycznym oraz z zadaniami laboratoryjnym i praktycznym – dodał Andrzej Majer, który również odpowiadał za przygotowanie etapu okręgowego.

 

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe