Kalisz: Dzień Kobiet w kaliskiej komendzie [ZDJĘCIA]

  • 09.03.2018, 10:05
  • Patrycja Pera
Kalisz: Dzień Kobiet w kaliskiej komendzie [ZDJĘCIA] KMP Kalisz
W Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu służbę pełni blisko 80 policjantek. Codzienną pracę mundurowych wspomaga ponad 50 kobiet zatrudnionych na stanowiskach cywilnych. Dlatego obchodzony 8 marca Dzień Kobiet to w naszej jednostce święto szczególne. W tym roku panowie pracujący w Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu, chcąc podziękować swoim koleżankom za codzienną pracę i zaangażowanie, przygotowali wiele niespodzianek.

W Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu kobiety pracują we wszystkich komórkach organizacyjnych - dbają o bezpieczeństwo kierowców patrolując ulice, podejmują interwencje, są przewodnikami psów służbowych, zajmują się profilaktyką społeczną, świetnie sobie radzą na etatach dzielnicowych i jako specjaliści do spraw nieletnich. Służba w Policji nie jest łatwa z jednej strony wymaga dużej odporności psychicznej, z drugiej empatii i wrażliwości na ludzką krzywdę. Codzienna praca mundurowych wspierana jest przez pracowników cywilnych, w tym również Panie, które najczęściej zajmują się sprawami administracyjnymi, finansowymi, kadrowymi oraz inwestycyjnymi.

Spotkanie z okazji Dnia Kobiet to już w Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu tradycja. Uroczyste obchody 8 marca, są wyrazem szacunku dla Pań i ich ciężkiej i odpowiedzialnej służby i pracy. To również okazja do spotkania i rozmowy, na którą w codziennym zabieganiu często brakuje nam niestety czasu.

Aby uprzyjemnić Paniom ich dzień przedstawiciele NSZZP Policji oraz Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zaprosili Panie do Centrum Kultury i Sztuki, gdzie przygotowali niespodziankę.

Szef kaliskiej jednostki insp. Dariusz Bieniek wraz ze swoimi zastępcami – mł.insp. Tadeuszem Królikowskim oraz mł.insp. Witoldem Goździelewskim, a także kierownikami wszystkich komórek organizacyjnych KMP w Kaliszu dziękując za codzienną pracę i zaangażowanie, złożyli życzenia i przekazali obecnym na sali Paniom drobne upominki. Do życzeń przyłączyli się również przedstawiciele NSZZ Policjantów i NSZZ Pracowników Policji. KMP Kalisz.

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe