Powiat Kaliski: Nielegalna fabryka papierosów w Opatówku! [WIDEO]

  • 09.03.2018, 09:51
  • Patrycja Pera
Powiat Kaliski: Nielegalna fabryka papierosów w Opatówku! [WIDEO] CBŚP
Policjanci z Zarządu w Poznaniu CBŚP razem z KMP w Koninie i Wielkopolskim Urzędem Celno-Skarbowym zlikwidowali fabrykę nielegalnych papierosów.

Policja zatrzymała cztery osoby, w tym 53-letniego mężczyznę, podejrzanego o organizowanie nielegalnego procederu.
Policjanci z Zarządu w Poznaniu Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Koninie i Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim złapali na gorącym uczynku, podczas produkcji papierosów trzech mężczyzn narodowości ukraińskiej i mieszkańca powiatu konińskiego bezpośrednio związany z nielegalną fabryką, której siedziba znajdowała się w Opatówku.   
- Funkcjonariusze weszli na teren nielegalnej fabryki i kompletnie zaskoczyli mężczyzn produkujących w niej papierosy - informuje kom. Iwona Jurkiewicz z Centralnego Biura Śledczego. -  Cała hala była dostosowana do nielegalnej produkcji, okna zabezpieczone roletami antywłamaniowymi, dodatkowo obiekt był monitorowany kamerami. Zabezpieczono kompletną i działającą linię technologiczną do produkcji papierosów, kilkaset tysięcy wyprodukowanych papierosów, ponad 2 tony tytoniu oraz inne wymagane do nielegalnej produkcji komponenty w postaci: bibuły papierosowej, filtrów papierosowych, taśm do produkcji ustnika papierosowego i kleju.  
Konińska policja zatrzymała również mężczyznę podejrzanego o kierowanie grupą przestępczą.
- Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania oraz samochodu znaleziono i zabezpieczono niemal 500 tysięcy sztuk papierosów i ponad pół tony tytoniu - dodaje kom. Iwona Jurkiewicz. -  Zatrzymany w przeszłości wielokrotnie był karany za przestępstwa podobne, ciążył na nim kilkuletni wyrok pozbawienia wolności i nakaz doprowadzenia do odbycia tej kary.
Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim skierowała wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec wszystkich zatrzymanych. Natomiast Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim tymczasowo aresztował ich na okres trzech miesięcy.
Straty Skarbu Państwa z tytułu należnego podatku akcyzowego i VAT szacowane są na kwotę 3,2 miliona złotych.
 

 

Patrycja Pera

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe