Powiat Ostrowski: Jak oni śpiewają

  • 07.03.2017, 10:59
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Jak oni śpiewają
Kilkunastu młodych wokalistów wystąpiło w trakcie "Bajkowego koncertu", prezentującego twórczość Gminnego Studia Piosenki.
Przeboje znane m.in. z "Króla lwa", Rogatego rancza", "Misia Uszatka" czy "Krainy lodu" wybrzmiały na deskach przygodzickiego GOK-u. Koncert zamknął semestr na zajęciach wokalnych oferowanych przez placówkę. Nowe interpretacje filmowych melodii zaprezentowali: Aleksandra Iwańska, Żaklina Mazurkiewicz, Jagoda Zielezińska, Adam Błażejewski, Roksana Szwejda, Marta i Bartosz Gruszczyńscy, Marzena Kulferst (red. - najlepsze wykonanie), Olga Sroka i Julia Niziołek. Ich wokalizom towarzyszyły multimedialne prezentacje. Na scenie przypomniała się także Grupa Tańca Współczesnego. Według instruktor Gminnego Studia Piosenki Marty Gruszczyńskiej, rolą jej sekcji jest poszukiwanie ludzi z artystyczną wrażliwością, którzy mają w sobie coś wyjątkowego i chcą się rozwijać. - Aby dostać się do studia, wcale nie trzeba umieć śpiewać. Jesteśmy bardziej zainteresowani osobami, które rokują na przyszłość, u których uda się usłyszeć, że mają poczucie rytmu, słuch i myślą, kiedy śpiewają - podkreśla. Przekonuje, że zajęcia uczą też przełamywania tremy i dodają scenicznej odwagi. Koncert poprowadził Miłosz Matysiak z Zespołu Pieśni i Tańca "Przygodzice". Nad udźwiękowieniem i oświetleniem spektaklu czuwał Zbigniew Szmaj. - Wszyscy kochamy bajki, mamy swoje ulubione. Nawet teraz, gdy już dorośliśmy - lubimy do nich wracać, bo niosą ładunek wspomnień z dzieciństwa. Stąd m.in. pomysł na to przedsięwzięcie - mówił dyrektor GOK Robert Kaczmarek. Już po koncercie za sceniczne atrakcje podziękował sołtys i radny z Przygodzic Kazimierz Niziołek. Gminne Studio Piosenki pod kierownictwem Marty Gruszczyńskiej funkcjonuje w GOK od trzech lat. TW Fot. T. Wojtasik
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe