Powiat Kaliski: III Ogólnopolskie Warsztaty dla Muzyków Orkiestr Dętych

  • 07.03.2018, 10:45
  • Patrycja Pera
Powiat Kaliski: III Ogólnopolskie Warsztaty dla Muzyków Orkiestr Dętych Fundacja Rozwoju Artystycznego "Fabryka Muzyki"
W niedzielę, 4 kwietnia br., Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Rajsko wraz z kilkoma przedstawicielami Orkiestry Dętej OSP Chełmce wzięli udział w III Ogólnopolskich Warsztatach dla Muzyków Orkiestr Dętych w Pawłowicach.

Kilkugodzinny trud przygotowań zwieńczony został wspólnym koncertem galowym, który wypełnił pawłowicką salę po brzegi. W tegorocznej edycji warsztatów udział wzięli muzycy orkiestr z Olesna, Bażan, Tokar, Wysoki, Borek Wielkich oraz Łowkowic.

Intensywna praca nad utworami trwała od godzin rannych. Początkowo muzycy spotkali się w swoich grupach sekcyjnych, a wszystko po to by na kolejnym etapie warsztatów zasiąść w pełnym - ok. 100- osobowym składzie podczas koncertu finałowego.

Organizatorami wydarzenia byli: Fundacja Rozwoju Artystycznego „Fabryka Muzyki” oraz Pałac Pawłowice. Warsztaty były przygotowaniem do Regionalnych Przeglądów Orkiestr Dętych OSP, do których orkiestry z Rajska i Chełmc zakwalifikowały się drogą eliminacji wojewódzkich.

 

Patrycja Pera

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe