Powiat Ostrowski: Zebranie sprawozdawcze strażaków w Sieroszewicach

  • 07.03.2018, 13:31
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Zebranie sprawozdawcze strażaków w Sieroszewicach
W Gminnym Ośrodku Kultury w Sieroszewicach odbyło się zebranie sprawozdawcze strażaków tutejszej jednostki.

Strażaków i zaproszonych gości powitał prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Sieroszewicach Tadeusz Łapiński. Minutą ciszy uczczono zmarłych strażaków, a delegacja OSP złożyła pod Pomnikiem Strażaka wiązankę kwiatów. Na przewodniczącego zebrania powołano Jerzego Pawłowskiego, sekretarzem został Arkadiusz Owczarek, a w komisji uchwał i wniosków pracowali: Tomasz Maciuszczak, Sebastian Bartczak i Jarosław Goryniak.

Spotkanie było okazją do uhonorowania strażaków z Sieroszewic. Srebrny medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali: Sebastian Bartczak i Radosław Bartczak. Brązowy medal za Zasługi dla Pożarnictwa odebrał Marcin Mieszała. Odznaką Zasłużony Honorowy Dawca Krwi II stopnia za oddanie ponad 12 l krwi uhonorowano Radosława Bartczaka.  

Szczegółowe sprawozdanie z działalności jednostki w minionym roku zdał prezes Tadeusz Łapiński. Przypomniał, że w 2016 roku odbyły się wybory, podczas których wybrano nowy zarząd na 5-letnią kadencję. Obecnie jednostka liczy 48 członków, w tym 8 honorowych. Przy jednostce działa Klub Honorowych Dawców Krwi prowadzony przez Romana Kamzola. W ubiegłym roku odnotowano 68 wyjazdów, w tym 21 do pożarów i 43 do innych akcji ratowniczych. Z racji przynależności do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego jednostka otrzymała 6.000 zł. Kwotę tę zużyto na pokrycie papą części strażnicy. Inwestycja została dofinansowana z Urzędu Gminy Sieroszewice w kwocie 1500 zł. W styczniu 2017 r. straż przy współfinansowaniu z Urzędu Gminy Sieroszewice zorganizowała Gminny Dzień Seniora z występem operetki z Wrocławia. Z kolei w maju odprawiona została Msza św. z okazji Dnia Strażaka, podczas której poświęcono nowy sztandar jednostki OSP ufundowany przez mieszkańców Sieroszewic z Funduszu Sołeckiego. Ponadto ochotnicy z Sieroszewic brali udział w różnych uroczystościach strażackich, gminnych i kościelnych, a także zabezpieczali imprezy sportowe. Prezes Tadeusz Łapiński podziękował wójtowi gminy Sieroszewice, władzom Oddziału Gminnego OSP w Sieroszewicach oraz Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim za dobrą współpracę. Sprawozdanie finansowe zdał skarbnik Zdzisław Mieszała, a sprawozdanie Komisji Rewizyjnej przedstawił przewodniczący Marcin Mieszała. Plan działalności na 2018 rok omówił prezes Tadeusz Łapiński. Strażacy jednogłośnie udzielili absolutorium Zarządowi OSP w Sieroszewicach za 2017 rok.

EK

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe