Powiat Kaliski: Dźwiękami malowane

  • 07.03.2018, 10:32 (aktualizacja 07.03.2018, 10:36)
  • Patrycja Pera
Powiat Kaliski: Dźwiękami malowane UG Lisków
W poniedziałek, 5 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Zakrzynie odbyło się spotkanie przedszkolaków i uczniów z muzykami Filharmonii Kaliskiej.

Kwintet, składający się z fletu poprzecznego, oboju, wiolonczeli, altówki i kontrabasu,nie tylko zaprezentował możliwości poszczególnych instrumentów, ale słowem i dźwiękami opowiedział o tym, jak powstaje muzyka.

Muzycy zaprezentowali instrumenty dęte drewniane i strunowe, ciekawie opowiadali o świecie muzyki i zadawali pytania.Podczas spotkania poszukiwano odpowiedzi na pytanie, co inspiruje kompozytorów do tworzenia muzyki, a słuchacze mogli poczuć, jak muzyka wpływa na ich zmysły. Wybrzmiały kompozycje zainspirowane przyrodą, światem zwierząt, baśniami. Słyszano „Lot trzmiela” Nikołaja Rimskiego-Korsakowa.

Na koniec odbył się minikoncert muzyki klasycznej, gdzie zabrzmiał m.in. „Poranek” Edwarda Griega oraz współczesne kompozycje muzyki filmowej. Dźwięki z „Kraina Lodu” Disneya spowodowały, że uczniowie spontanicznie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne wraz z kwintetem.

Patrycja Pera

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe