Kalisz: Podziękowania dla ratowników

  • 06.03.2018, 11:03
  • Patrycja Pera
Kalisz: Podziękowania dla ratowników Tomasz Staszczyk
Ratownicy WOPR, którzy na co dzień pracują w kaliskim Aquaparku odwiedzili prezydenta Kalisza. Grzegorz Sapiński podziękował im za udane akcje ratownicze przeprowadzone w 2015 i 2017 roku.

W grudniu 2015 roku WOPR-owcy wzięli udział w akcji ratowania mężczyzny, który z niewiadomych przyczyn zasłabł na terenie Aquaparku. Podobna sytuacja miała miejsce we wrześniu ubiegłego roku. Wtedy przytomność stracił znajdujący się w wodzie mężczyzna. Skuteczną akcję ratowniczą przeprowadził zespół WOPR.

Za skuteczną pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców miasta i regionu podziękował WOPR-owcom prezydent Kalisza. - Od sprawności i szybkości działania ratownika, a także jego kompetencji w zakresie udzielania pierwszej pomocy, często zależy zdrowie i życie ludzkie - mówi Grzegorz Sapiński. - Kaliski Aquapark jest niezwykle popularnym - zarówno wśród kaliszan, jak i mieszkańców regionu – miejscem wypoczynku i rekreacji. Każdego roku, z kompleksu przy ulicy Sportowej korzysta kilkaset tysięcy osób. Dlatego tak ważne jest, by o bezpieczeństwo gości parku wodnego dbali kompetentni profesjonaliści. 

Prezydent Grzegorz Sapiński przekazał ratownikom - Łukaszowi Ścisłemu, Sebastianowi Zbierskiemu, Kacprowi Piechocie, Maciejowi Szymkowiakowi i Piotrowi Siemiątkowskiemu - listy gratulacyjne i upominki. Prezes kaliskiego oddziału WOPR, Józef Gola wręczył ratownikom Srebrną Odznakę za Zasługi dla WOPR Województwa Wielkopolskiego.

 Tomasz Staszczyk

Patrycja Pera

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe