Kalisz: Nowoczesne laboratorium multidyscyplinarne w V LO [ZDJĘCIA]

  • 06.03.2018, 09:43 (aktualizacja 06.03.2018, 15:09)
  • Patrycja Pera
Kalisz: Nowoczesne laboratorium multidyscyplinarne w V LO [ZDJĘCIA] UM Kalisz
W V Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego otwarto nowoczesne laboratorium. W uroczystym otwarciu uczestniczyli m.in. Grzegorz Sapiński - Prezydent Miasta Kalisza, Andrzej Plichta - Przewodniczący Rady Miasta Kalisza oraz wiceprezydent Artur Kijewski.

Nowoczesne laboratorium pozwoli kształcić się w zawodach: technik informatyk, technik teleinformatyk, technik mechanik, technik mechatronik, technik elektryk oraz technik elektronik na miarę XXI wieku. 
Projekt „Czas zawodowców BiS – zawodowa Wielkopolska” realizowany jest w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+ przez Województwo Wielkopolskie w partnerstwie z Politechniką Poznańską oraz we współpracy ze szkołami i samorządami w województwie. Swój udział w projekcie ma również Miasto Kalisz w zakresie utworzenia i funkcjonowania laboratorium.
- Dbamy o to, by w Kaliszu nie brakowało dobrych fachowców  - mówił prezydent Grzegorz Sapiński. - Naszą odpowiedzią na potrzeby lokalnego rynku pracy są konkretne działania – realizujemy kampanię związana z promocją kształcenia zawodowego, przeznaczamy środki finansowe na edukację. Kwotą blisko 700 tys. zł wsparliśmy także projekt, o którym mówimy dziś - „Czas Zawodowców BiS".
W laboratorium znalazły się takie sprzęty jak, drukarki 3D, drony, ploter laserowy oraz komputery o dużej mocy obliczeniowej.
Całe wyposażenie oraz zajęcia zostały przygotowany przy współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami z południowej Wielkopolski oraz firmami Klastra Lotniczego.
Zajęcia specjalistyczne w laboratoriach adresowane są do uczniów III i IV klas techników. Przeznaczone są przede wszystkim dla uczniów objętych stażami u pracodawców, jako uzupełnienie i poszerzenie możliwości zdobywania praktyki tuż przed wejściem na rynek pracy.
W uroczystym otwarciu uczestniczyli m.in. Grzegorz Sapiński - Prezydent Miasta Kalisza, Andrzej Plichta - Przewodniczący Rady Miasta Kalisza  oraz wiceprezydent Artur Kijewski.
Otwarte laboratorium oglądali m.in. przedstawiciele władz miasta, województwa i Politechniki Poznańskiej, kaliscy radni, Kuratorium Oświaty w Poznaniu, a także dyrekcja i uczniowie V LO.

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe