Powiat Ostrowski: Prezentacja książki ,,Orkiestra Dęta Ołobok w latach 1897-2016"

  • 06.03.2018, 11:19
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Prezentacja książki ,,Orkiestra Dęta Ołobok w latach 1897-2016"
W sali Domu Rolnika w Ołoboku odbyła się prezentacja książki "Orkiestra Dęta Ołobok w latach 1897-2016".

Na spotkaniu obecni byli: autorzy publikacji Ewa Kotowska-Rasiak, Anna i Stanisław Jarosikowie oraz wydawca wójt gminy Sieroszewice Czesław Berkowski. Gości przybyłych na spotkanie powitała dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach Maria Marciniak, która pozdrowiła uczestników spotkania od biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka i odczytała listy gratulacyjne przesłane przez kardynała Henryka Gulbinowicza z Wrocławia oraz pierwszego biskupa kaliskiego Stanisława Napierałę.

O zawartości książki opowiedziała Ewa Kotowska-Rasiak. Autorka podziękowała osobom, które służyły bezinteresowną pomocą w tworzeniu tej pozycji. W swoim wystąpieniu wójt gminy Sieroszewice podkreślił, że publikacja powstała dzięki rzetelnej pracy państwa Jarosików, którzy dokumentują wszystkie wydarzenia w kronice orkiestry. Zaznaczył, że orkiestra w swoich szeregach skupia młodych ludzi. Dodał, że kapelmistrz uczy gry na instrumentach, co jest bardzo cenne.
- Chciałbym bardzo gorąco podziękować państwu Annie i Stanisławowi Jarosikom za ich całą działalność i za to, że przyczynili się do wydania tego dzieła. Dziękuję także  Ewie Kotowskiej-Rasiak za pomoc, przygotowanie i redakcję tej książki. Gratuluję tej publikacji i zachęcam orkiestrę do dalszej aktywności - mówił Czesław Berkowski.

Głos zabrał także Stanisław Jarosik, który opowiedział o tym, jak doszło do reaktywowania ołobockiej orkiestry. Podziękował wszystkim osobom, dzięki którym książka mogła ukazać się. Bogatą działalność orkiestry zobrazowaną na zdjęciach przedstawiła w swojej prezentacji Anna Jarosik. Wszyscy obecni na spotkaniu otrzymali książkę. Po części oficjalnej była okazja do uzyskania dedykacji od autorów i wydawcy.

Zdjęcia: Jacek Ryczkiewicz

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe