Ostrów: Hala K1 zostanie rozbudowana. Prezydent podjęła decyzję

  • 07.03.2017, 09:20
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Hala K1 zostanie rozbudowana. Prezydent podjęła decyzję
Po czasie analiz ekonomicznych, sportowych, ale także społecznych, prezydent Ostrowa Beata Klimek podjęła decyzję, że hala widowiskowo – sportowa w Ostrowie Wielkopolskim powinna powstać przy ulicy Kusocińskiego.
- Była to trudna decyzja, ponieważ poza opcją na Kusocińskiego rozważaliśmy także budowę hali przy Wojska Polskiego - mówi Beata Klimek. - Szczegółowo analizowałam argumenty obu koncepcji. Obiekt przy Kusocińskiego, po rozbudowie według wykonanego już projektu, spełniać będzie wymagania licencyjne dla koszykówki oraz piłki ręcznej. Co ważne, inwestycja ta posiada już także pozwolenie na budowę. Również dzięki tej inwestycji powstanie największy kompleks sportowy w mieście (w posiadaniu miasta jest także znajdujący się tam stadion piłkarsko – lekkoatletyczny). W mojej opinii, ze względu na koszty inwestycji oraz czas jej realizacji, budowa przy ulicy Kusocińskiego jest rozwiązaniem optymalnym. Opinie prawne jednoznacznie wskazują jednak, w jaki sposób inwestycja ta może zostać zrealizowana - jedyną możliwością jest wykup obiektów w obecnym stanie i realizacja tej inwestycji przez miasto. Stosowną propozycję w tej sprawie prezydent Beata Klimek złożyłam dziś spółce BM Slam.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe