Kalisz: Kaliska Karta Mieszkańca

  • 02.03.2018, 11:16
  • Patrycja Pera
Kalisz: Kaliska Karta Mieszkańca UM Kalisz
Zniżki, ulgi i uprawnienia dla tych, którzy odprowadzają podatki w mieście. To wszystko daje Kaliska Karta Mieszkańca.

Program skierowany jest do osób mieszkających w Kaliszu oraz członków rodzin, którzy rozliczają się z podatku dochodowego od osób fizycznych w I Urzędzie Skarbowym w Kaliszu, bez względu na to, czy osiągają dochód, a także dzieci przebywających w kaliskim domu dziecka oraz rodzinach zastępczych z terenu miasta.

Właściciele Kaliskiej Karty Mieszkańca przysługiwać będą zniżki, preferencje i zwolnienia przez instytucje miejskie  (KLA, Aquapark, Filharmonia, OSRiR, Biuro Obsługi Strefy Płatnego Parkowania) oraz przez partnerów programu.

- Mamy deklaracje ze strony Kaliskich Lini Autobusowych, że koszty abonamentu kartę miesięcznej będą obniżone o 20 procent na ceny biletów - mówi Karolina Pawliczak, wiceprezydent Kalisza. -  Kolejne preferencje będą dotyczyć ulgi biletów do Filharmonii Kaliskiej, Aquaparku, ponieważ zakres i obszar funkcjonowania KKM obejmuje wszystkie instytucje miejskie, a chcielibyśmy, by w dalszym etapie włączyły się w to podmioty prywatne i komercyjne. 

Została przegłosowana również  uchwała, która mówi o tym, że w rejonie Śródmieścia i nie tylko, koszt abonamentu  stref płatnego parkowania został obniżony o 20 zł, czyli do kwoty 100 zł. 

Dokument wydawany będzie w formie elektronicznej, plastikowej karty posiadającej indywidualny numer oraz imię, nazwisko i zdjęcie właściciela.

- Jesteśmy na etapie tworzenia projektu karty KKM - dodaje Karolina Pawliczak. - Projekt tworzą uczniowie Liceum Plastycznego oraz Technikum Elektryczno-Technicznego. Chcieliśmy dać możliwość naszym uczniom z kaliskich szkół, by wykazali się w temacie i pomogli skonstruować  kartę.

To jak będzie wyglądała karta będzie wiadomo już w połowie marca, a najlepsze projekty uczniów miasto planuje nagrodzić.

Kaliska Karta Mieszkańca obejmie również rodziny wielodzietne i seniorów. Będzie posiadać trzy funkcjonalności: Kaliskiej Karty Mieszkańca, Karty Kalisz Rodzina 3 + i Karty Senior). Przejmie funkcjonalność dotychczas realizowanego w mieście programu "Karta Kalisz Rodzina 3+" i zostanie stworzony nowy element w postaci karty dla Seniora. Takie połączenie pozwoli na korzystanie z szerokiego pakietu korzyści w jednej karcie.

Aby otrzymać KKM trzeba będzie złożyć pisemny wniosek drogą elektroniczną lub osobiście w Punkcie Obsługi Klienta KLA (Dworzec PKS) oraz okazać pierwszą stronę formularza rozliczeniowego PIT i dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość ze zdjęciem. Karta wydawana będzie dla jednej osoby. Karty nie wydaje się dzieciom poniżej czwartego roku życia.

Karta będzie wydawana nieodpłatnie, płatne będzie natomiast wydanie duplikatu karty. Wprowadzenie KKM nie wpływa na ważność kart wydanych w ramach programu „Kalisz Rodzina 3 +”. Dotychczasowe karty nadal zachowują swoją ważność. Natomiast od 2 marca br. nie będą już przyjmowane wnioski o wydanie karty w ramach dotychczas funkcjonującego programu, co wynika z konieczności dostosowania obydwu programów i wprowadzenia nowej funkcjonalności. KKM zachowa funkcjonalność dotychczasowej karty komunikacyjnej, a zarazem będzie pełnić funkcję nośnika biletów komunikacji miejskiej
Przyjmowanie wniosków i wydawanie kart planowane jest na początek kwietnia.
Do programu mogą przystąpić również podmioty nie powiązane z kaliskim samorządem.

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe