Powiat Ostrowskia: ,,Wspólnie dla Wielkopolskiej Wsi"

  • 02.03.2018, 10:03
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowskia: ,,Wspólnie dla Wielkopolskiej Wsi"
W Odolanowie, 27 lutego, odbyło się kolejne spotkanie informacyjne pt. ,,Wspólnie dla wielkopolskiej wsi". Wydarzenie było realizowane w ramach cyklu spotkań, które odbywają się w każdym z powiatów województwa wielkopolskiego. Patronat nad powyższymi spotkaniami objął Wojewoda Wielkopolski- Zbigniew Hoffmann.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Wielkopolskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Wielkopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii, Państwowej Straży Pożarnej oraz Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Wielkopolski Oddział Regionalny ARiMR reprezentował dyrektor Krzysztof Adamkiewicz, który jest inicjatorem tego cyklu spotkań cieszących się ogromnym zainteresowaniem lokalnych społeczności. W imieniu Wojewody Wielkopolskiego na spotkanie przybył Zbigniew Król, zastępca dyrektora Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa Urzędu Wojewódzkiego.

Prowadzącym spotkanie, a zarazem jednym z prelegentów, był kierownik biura powiatowego ARiMR w Ostrowie Wielkopolskim - Przemysław Królak. Mówił on o zmianach jakie zachodzą w sferze płatności bezpośrednich oraz odpowiadał na liczne pytania przybyłych gości. Podczas spotkania pracownik BP ARiMR w Ostrowie Ewelina Zawieja przedstawiła informację w związku z wprowadzeniem nowej platformy eWniosekPlus, za pośrednictwem której beneficjenci będą mogli ubiegać się o płatności. Podczas konferencji poruszone zostały najważniejsze tematy z zakresu rolnictwa, mianowicie: planowane do uruchomienia działania PROW 2014-2020, priorytety działalności Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, zmiany w obszarze świadczeń i ubezpieczeń społecznych rolników, działalność prewencyjna i rehabilitacyjna KRUS, zasady gospodarowania nieruchomościami rolnymi Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa w 2018 roku, działania KOWR-u dotyczące rynków rolnych, promocji produktów rolnych i żywnościowych, aktualna sytuacja dotycząca afrykańskiego pomoru świń (ASF) i choroby guzowatej skóry bydła, rolniczy handel detaliczny, bezpieczeństwo pożarowe na obszarach wiejskich, a także działalność na rzecz rolnictwa Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Dla rolników, którzy chcieli uzyskać szersze informacje zorganizowane zostały specjalne punkty informacyjne. Najwięcej pytań dotyczyło wprowadzenia zmian odnośnie składania wniosków o przyznanie płatności na rok 2018 za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus oraz złożenia oświadczenia potwierdzającego brak zmian w odniesieniu do roku 2017. Dużo pytań dotyczyło również harmonogramu planowanych naborów wniosków w ramach PROW 2014 - 2020, a w szczególności takich programów jak: Premie dla młodych Rolników oraz Restrukturyzacja małych gospodarstw.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe