Kalisz: O krok od zamarznięcia!

  • 02.03.2018, 09:45 (aktualizacja 04.03.2018, 20:46)
  • Patrycja Pera
Kalisz: O krok od zamarznięcia! SM Kalisz
W ciągu ostatnich kilku dni, patrol strażników kontroluje teren ogródków działkowych przy osiedlu Piskorzewie. Ponownie uratowali bezdomnego, u którego podejrzewali już hipotermię.

Minusowe temperatury nie ustają, a w mediach można coraz częściej usłyszeć o rosnącej liczbie ofiar. Kaliscy strażnicy ostatnio znaleźli wychłodzonego mężczyznę, któremu chcieli udzielić ewentualnej pomocy i dostarczenia posiłku. Pisaliśmy o tym tutaj! Pomimo próśb i ostrzeżeń o niesprzyjających prognozach mężczyzna powrócił do altany.
Następnej nocy odnotowano najniższą temperaturę powietrza, co odbiło się na stanie zdrowia bezdomnego, który wczoraj nie był w stanie wypowiedzieć żadnego zdania oraz miał duże problemy z poruszaniem kończynami i cały drżał. 
- Strażnicy podejrzewając hipotermię natychmiast poinformowali pogotowie ratunkowe - informuje Dariusz Hybś, komendant Straży Miejskiej w Kaliszu. -  Dzięki szybkiej interwencji strażników miejskich mężczyzna został zabrany przez zespół ratowników medycznych do szpitala celem udzielenia mu niezbędnej, kwalifikowanej pomocy medycznej. Niewykluczone jest że strażnicy zapobiegli śmierci mężczyzny.

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe