Kalisz: W hołdzie Żołnierzom Niezłomnym

  • 02.03.2018, 09:22
  • Patrycja Pera
Kalisz: W hołdzie Żołnierzom Niezłomnym Anna Błaszczyk
W czwartek, 1 marca, obchodziliśmy Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych.

Przedstawiciele władz Kalisza wzięli udział w uroczystach patriotycznych, by oddać cześć poległym, który walczyli o wolność ojczyzny. Uroczystości rozpoczęły się w ogrójcu oo. Jezuitów. Tam zostały złożone kwiaty przy pomniku poświęconym pamięci zołnierzy Armii Krajowej przez - w imieniu prezydenta Grzegorza Sapińskiego - Andrzeja Plichtę, przewodniczącego Rady Miasta Kalisza oraz wiceprzewodniczącego Edwarda Prusa.
Następnie w intencji poległych, w Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego została odprawiona msza święta, celebrowana przez ks. biskupa pomocniczego Łukasza Buzuna.
Hołd Żołnierzom Niezłomnym oddali także: przedstawiciele parlamentu, władz wojewódzkich, gminnych, powiatowych, duchowieństwa, kaliscy radni, reprezentanci związków kombatanckich i organizacji patriotycznych, poczty sztandarowe szkół, służb mundurowych, harcerze, mieszkańcy Kalisza.
Uroczystość odbyła się przy asyście honorowej 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza.
 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe