Ostrów: Radny Śliwiński nie złamał prawa

  • 01.03.2018, 14:21
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Radny Śliwiński nie złamał prawa
Marek Śliwiński może być spokojny o swój mandat radnego. Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffman podjął decyzję o wygaśnięciu mandatu, ale Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu uchylił jego decyzję.

Przypomnijmy. Wniosek o wygaszenie mandatu radnego złożyła w ubiegłym roku prezes Towarzystwa Sportowego Ostrovia Alicja Płóciennik. Tematem spornym był fakt łączenia mandatu radnego z prowadzeniem działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia komunalnego. Marek Śliwiński jest bowiem prezesem Klubu Piłki Ręcznej Ostrovia. Radni postanowili jednak, że swój mandat zachowa. Natomiast wojewoda Zbigniew Hoffmann wydał zarządzenia zastępcze dotyczące wygaszenia mandatu z uwagi na naruszenia art. 24f ustawy o samorządzie gminnym. Radny odwołał się od tej decyzji do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który uchylił wcześniejszą decyzję wojewody.
- Od samego początku wydawało mi się, że cała sprawa jest oczywista - mówi radny Marek Śliwiński. - Dobrze ponad rok musiałem walczyć, by udowodnić, że nie złamałem prawa i pełniąc mandat radnego mogę jednocześnie kierować klubem sportowym. Cieszę się, że sprawa wreszcie się zakończyła a Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu uchylił w całości wcześniejszą decyzję wojewody.
 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe