Kalisz: Wychłodzony i przemoczony. Strażnicy Miejscy pomogli bezdomnemu!

  • 01.03.2018, 12:03 (aktualizacja 02.03.2018, 09:33)
  • Patrycja Pera
Kalisz: Wychłodzony i przemoczony. Strażnicy Miejscy pomogli bezdomnemu! SM Kalisz
Straż Miejska Kalisza prowadzi wzmożone kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych. Strażnicy w szczególności sprawdzają pustostany, tereny ogródków działkowych i inne podobne miejsca, w których osoby bezdomne zazwyczaj szukają schronienia w czasie niskich temperatur.

Prognozy na najbliższe dni przewidują jeszcze chłodniejsze noce. Taka temperatura jest w szczególności najbardziej niebezpieczna dla ludzi samotnych i pozbawionych dachu nad głową. Strażnicy działania prewencyjne prowadzą już od jesieni więc widok mundurowych przy pustostanach, ogródkach działkowych czy pomieszczeniach gospodarczych nie powinien nikogo dziwić. Funkcjonariusze realizując swoje działania współpracują z różnymi instytucjami i tak wspólnie z pracownikami kaliskiego Caritas skontrolowali ogródki działkowe przy osiedlu Piskorzewie. Podczas kontroli patrol znalazł mężczyznę, który nocował w jednej z altan, był wychłodzony i przemoczony. Początkowo twierdził, że nie potrzebuje żadnej pomocy, jednakże mimo zaprzeczeń kontrolujący pomogli mężczyźnie się przebrać w suchą odzież, przygotowali mu ciepły posiłek. Strażnicy poinformowali mężczyznę o wszystkich miejscach, w których może się ogrzać, wykąpać, przenocować i zjeść ciepły posiłek, warunkiem skorzystania z takich miejsc jest jednak stan trzeźwości. SM Kalisz.

Patrycja Pera

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe