Ostrów: Dzielnicowi pomagają, aby uchronić przed zamarznięciem

  • 01.03.2018, 09:55
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Dzielnicowi pomagają, aby uchronić przed zamarznięciem
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim realizują działania związane z pomocą osobom bezdomnym. W ramach codziennych patroli, zwłaszcza wtedy, gdy temperatura spada znacznie poniżej zera, policjanci nawet kilkukrotnie w ciągu doby sprawdzają miejsca przebywania osób zagrożonych zamarznięciem. Dzisiaj, podczas kolejnych już kontroli miejsc przebywania osób bezdomnych dzielnicowi postanowili wesprzeć potrzebujących, przekazując im koce i częstując ciepłym posiłkiem.

Utrzymujące się mrozy stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych, bezradnych, dlatego policjanci ostrowskiej komendy kontrolują miejsca, w których mogą przebywać takie osoby. Dzielnicowi pojawiają się w rejonach ogródków działkowych, dworców, czy opuszczonych budynków. Funkcjonariusze w każdym przypadku napotkania takich osób proponują im schronienie w specjalnych placówkach i noclegowniach.

Wczoraj, po dłuższej rozmowie z dzielnicowym i przekazaniu informacji o realnym zagrożeniu życia i zdrowia z uwagi na bardzo niskie temperatury, jeden z mężczyzn zdecydował się na zmianę miejsca pobytu.

Dzisiaj, dzielnicowi wraz z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przeprowadzili wspólne działania. Podczas kontroli miejsc przebywania osób bezdomnych mundurowi postanowili wesprzeć potrzebujących przekazując im koce i częstując ciepłą zupą.

Policjanci przypominają, że można sygnalizować policjantom miejsca, w których przebywają bezdomni nie tylko pod numerem alarmowym, ale również za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa.

Pamiętajmy!
Nie bądźmy obojętni na los innych. Każde zgłoszenie o siedzącej, śpiącej czy leżącej na mrozie osobie potrzebującej pomocy może zapobiec tragedii.

KPP Ostrów

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe