Kalisz: Uwaga na oszustów!

  • 06.03.2017, 13:56
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Uwaga na oszustów!
Kolejny mieszkaniec Kalisza padł ofiarą oszustów działających pod legendą „sprawdzania instalacji wodnej”. 74-latka wpuściła do swojego mieszkania kobietę i mężczyzna, którzy przedstawili się za pracowników administracji. Po wyjściu nieznajomych okazało się, że właścicielka mieszkania została okradziona.
Tym razem do kradzieży pod legendą „sprawdzania instalacji wodnej” doszło w jednym z mieszkań przy ul. Górnośląskiej w Kaliszu. Do mieszkania 74-latki zapukała para podająca się za pracowników administracji, których wizyta miała być związana z usunięciem usterki w instalacji kanalizacyjnej. Po krótkiej rozmowie mężczyzna przekonał właścicielkę o konieczności sprawdzenia szczelności instalacji w łazience. Kiedy poprosił kobietę o pomoc, moment ten wykorzystała jego wspólniczka. Oszustka przeszukała pomieszczenia i ukradła znajdujące się w mieszkaniu pieniądze. 74-latka dopiero po wyjściu nieznajomych zorientowała się, że padł ofiarą przestępców i straciła wszystkie oszczędności. Obecnie policjanci pracują nad sprawą. Apelujemy o rozwagę i rozsądek. Przestępcy stosują różne metody, aby wyłudzić lub ukarść nam pieniądze. Nie obdarzajmy nieznanych nam osób nadmiernym zaufaniem. Nie wpuszczajmy do domów osób obcych, nie wierzmy bezgranicznie w ich dobre intencje. Takie działanie pozwoli nam nie stać się ofiarą przestępstwa i nie stracić naszych oszczędności. W sytuacji, gdy akwizytor, sprzedawca lub rzekomy pracownik administracji staje się natarczywy i nie chce opuścić naszego mieszkania natychmiast należy kontaktować się z Policją, dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub 112. KMP Kalisz
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe