Powiat Kaliski: Budżet strażacki rozdzielony

  • 28.02.2018, 11:01
  • Patrycja Pera
Powiat Kaliski: Budżet strażacki rozdzielony facebook/OSP Lisków
W Gminnym Ośrodku Kultury w Liskowie odbyło się zebranie Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Liskowie. Najważniejszym punktem obrad był podział środków budżetowych dla poszczególnych jednostek OSP.

W trakcie zebrania zarządu omówiono kilka punktów. Pierwszy dotyczył programu dofinansowania z Funduszu Sprawiedliwości. Zgodnie z nim o wsparcie będą mogły ubiegać się, w ramach ogłaszanych w kolejnych województwach naborów wniosków, gminy i miasta na prawach powiatu całego kraju. A za ich pośrednictwem sprzęt ratowniczy trafi do poszczególnych jednostek OSP, który tak bardzo jest potrzebny do ratowania życia i zdrowia ludzie.
Następnym punktem obrad było omówienie przebiegu VI Wojewódzkiego Turnieju Halowej Piłki Nożnej OSP. Kolejnym ważnym punktem, który był omawiany podczas zebrania był podział środków  na szeroko rozumianą ochronę przeciwpożarową w Gminie Lisków w 2018 roku. Do podziału między jednostki była kwota 40.000 zł. Po przedstawieniu propozycji przedstawiciele poszczególnych zarządów jednostek OSP przyjęli plan podziału środków w następującym układzie. OSP Lisków otrzyma 11.5 tys. zł, OSP Koźlątków 4.5 tys. zł, OSP Zakrzyn  3.5 tys. zł, OSP Ciepielew 3 tys. zł, OSP Żychów 3 tys zł, OSP Trzebienie – 3 tys. zł, OSP Strzałków  3 tys. zł. Do rozdysponowania zostało jeszcze 8.5 tys. zł, które zostaną przeznaczone na konkurs wiedzy pożarniczej, Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze oraz obchody Dnia Strażaka.
Ponadto w trakcie spotkanie, komendant gminny Ryszard Janicki poinformował, że tegoroczne obchody Dnia Strażaka zaplanowane są na 1 maja i odbędą się w Zakrzynie.
 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe