Ostrów: Hala na terenie dawnego PKS-u?

  • 28.02.2018, 10:48 (aktualizacja 01.03.2018, 12:09)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Hala na terenie dawnego PKS-u?
Radny Rafał Adamczak zaproponował, by halę sportowo - widowiskową wybudować na terenach należących do PKS-u.

Radny uważa, że lokalizacja hali na terenach PKS-u będzie korzystniejsza, gdyż teren ten jest większy niż ten, którym obecnie dysponuje miasto przy markecie Kaufland. Dzięki temu, przy hali będzie można wybudować znacznie więcej miejsc parkingowych. Problem tylko w tym, że miasto raczej nie posiada pieniędzy, by tereny po PKS-ie kupić.
- Proponuję, by z właścicielem terenów PKS-u podjąć rozmowy na temat zamiany tych terenów - mówi Rafał Adamczak. - Uważam, że tereny należące do miasta i znajdujące się koło Kauflandu są atrakcyjniejsze dla potencjalnych inwestorów, którzy planują na terenie PKS-u budować obiekty handlowe. Myślę, że taka zamiana byłaby korzystna dla obu stron.

Czy do takiej zamiany dojdzie? Trudno dziś powiedzieć. Wydaje się jednak, że liczba miejsc parkingowych wokół hali, to zdecydowanie najmniejszy problem. Kibice bowiem zawsze mogą dojechać na imprezy sportowe korzystając z komunikacji miejskiej tym bardziej, że tuż obok hali działać przecież będzie centrum przesiadkowe. Największy problem przy realizacji tej inwestycji, to zebranie środków na jej sfinansowanie.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Waldi
Waldi 01.03.2018, 09:11
centrum przesiadkowe bedzie hali nie.Masakra

Pozostałe