Odolanów: Kamizelki odblaskowe dla mieszkańców

  • 28.02.2018, 09:46
  • Ryszard Binczak
Odolanów: Kamizelki odblaskowe dla mieszkańców
Podczas rocznej odprawy w Komisariacie Policji w Odolanowie, burmistrz Gminy i Miasta Odolanów Marian Janicki przekazał policjantom walizkę profilaktyczną i 500 sztuk kamizelek odblaskowych, które trafią m.in. do najmłodszych mieszkańców gminy.

Nawyk dbania o swoją widoczność starają się zaszczepić w maluchach policjanci w trakcie profilaktycznych prelekcji, które odbywają się cyklicznie w szkołach. Policjanci w trakcie tych spotkań między innymi uświadamiają dzieciom, że piesi już od najmłodszych lat powinni dbać o swoją widoczność przy drodze, noszenie kamizelki odblaskowej czy przyczepienie do plecaka elementu odblaskowego może ustrzec przed poważnymi konsekwencjami wypadków drogowych.

Kamizelki odblaskowe otrzymali również uczestnicy wypoczynku zimowego zorganizowanego przez Gminę i Miasto Odolanów. Podczas pierwszego turnusu kamizelki wręczył dzieciom burmistrz Marian Janicki oraz zastępca burmistrza Krystyna Wiertelak. To właśnie z myślą o pieszych i rowerowych uczestnikach ruchu drogowego Urząd Gminy i Miasta zakupił kamizelki odblaskowe, które będą rozdawane mieszkańcom podczas gminnych wydarzeń oraz imprez.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe