Powiat Ostrowski: Kolejne środki finansowe na żłobek w Nowych Skalmierzycach

  • 28.02.2018, 08:30
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Kolejne środki finansowe na żłobek w Nowych Skalmierzycach
W Poznaniu odbyło się uroczyste podpisanie promesy na środki finansowe na funkcjonowanie i powiększenie o kolejne oddziały Żłobka Gminnego w Nowych Skalmierzycach.

Samorząd reprezentowali: burmistrz Gminy i Miasta Bożena Budzik oraz kierownik Referatu Oświaty i Wychowania Daniel Mituła, natomiast województwo wicewojewoda Wielkopolski Marlena Maląg. W spotkaniu udział wzięła również podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Bojanowska. Dzięki programowi "Maluch+" oraz zmianom przepisów ustawy o opiece nad dziećmi do lat 3 w Gminie i Mieście Nowe Skalmierzyce od 1 maja 2018 roku powstaną dodatkowe miejsca opieki dla dzieci do trzeciego roku życia. Beneficjentami tegorocznego programu jest 16 wielkopolskich gmin, w tym Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce, która otrzymała dofinansowanie na utworzenie 26 nowych miejsc żłobkowych - 120.000 zł  oraz na funkcjonowanie żłobka) - ponad 100.000 zł.
W ramach wspomnianego projektu gmina na przełomie ostatnich trzech lat otrzymała z budżetu państwa ponad 1.650.000 zł.
- Dzięki tym środkom możemy od roku 2015 spełniać oczekiwania rodziców. Jesteśmy przekonani, że możliwość stworzenia w żłobku dodatkowych 26 miejsc pozwoli zaspokoić zapotrzebowanie na opiekę nad maluchami - powiedziała Bożena Budzik.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe