Kalisz: Najmłodsi odwiedzili policjantów

  • 27.02.2018, 09:26
  • Patrycja Pera
Kalisz: Najmłodsi odwiedzili policjantów KMP Kalisz
Uczestnicy „Ferii Zimowych w Mieście” odwiedzili Komendę Miejską Policji w Kaliszu. Tego dnia, policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej zamienili się w przewodników, którzy oprowadzili najmłodszych po jednostce. Najmłodsi dowiedzieli się też, jak wygląda codzienna praca funkcjonariuszy i poznali „Herę” - czworonożnego funkcjonariusza wraz z jego opiekunem.

Wizyta dzieci w jednostce Policji jest zawsze nie lada przeżyciem. Szczególnie najmłodsi chcą poznać wszystkie tajniki zawodu policjanta. Tym razem Komendę Miejską Policji w Kaliszu odwiedziły dzieci uczestniczące w akcji „Ferie Zimowew Mieście”, którą zorganizowało Miasto Kalisz.

W swoistego rodzaju przewodników zamienili się funkcjonariusze z Zespołu Profilaktyki Społecznej. Stróże prawa opowiedzieli uczniom jak wygląda ich praca oraz pokazali policyjny sprzęt. W tym przypadku zarówno chłopców jak i dziewczynki interesowało dosłownie wszystko. Mali goście odwiedzili techników kryminalistyki, którzy zademonstrowali w jaki sposób działa skaner, służący do pobierania odcisków linii papilarnych. Najmłodsi obejrzeli również sprzęt do robienia zdjęć osób podejrzanych. Dzieci widziały również jedno z najważniejszych miejsc w komendzie czyli stanowisko kierowania. Tam przez kilkanaście minut przyglądały się pracy dyżurnych. Po wizycie w Wydziale Dyżurnych i Operacji Policyjnych goście spotkali się z przewodnikiem psa służbowego oraz jego czworonożną podopieczną. Opiekun „Hery” opowiedział o pracy psów w Policji oraz pokazał, w jaki sposób reagują one na polecenia.

 

Oczywiście w trakcie wizyty nie zabrakło chętnych do przymierzenia elementów policyjnego umundurowania. Każdy chętny mógł przymierzyć policyjną czapkę i kamizelkę odblaskową, aby poczuć się jak prawdziwy stróż prawa. KMP Kalisz

Patrycja Pera

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe