Kalisz: Dofinansowanie na ekologiczne ogrzewanie!

  • 27.02.2018, 09:04 (aktualizacja 28.02.2018, 09:15)
  • Patrycja Pera
Kalisz: Dofinansowanie na ekologiczne ogrzewanie! pixabay
Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Kalisza zachęca mieszkańców do zmiany pieców opalanych paliwem stałym, tzw. kopciuchów na ekologiczne, czyli: kotły gazowe lub olejowe, piece zasilane prądem elektrycznym, pompy ciepła lub przyłączenie się do miejskiego systemu ciepłowniczego.

Na wymianę pieca udzielana jest dotacja w wysokości 80 % wartości kosztów poniesionych przez wnioskodawcę na zakup urządzeń grzewczych, jednak nie więcej niż 5.000 zł liczonych za każde trwale zlikwidowane źródło emisji opalane paliwem stałym. Do wsparcia w formie dotacji celowej uprawnione są: osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne, przedsiębiorcy oraz jednostki sektora finansów publicznych będące gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi. Warunkiem niezbędnym, do uzyskania dotacji jest likwidacja wszystkich dotychczasowych źródeł ciepła na nieruchomości bądź w lokalu, zasilanych paliwem stałym.

Należy zaznaczyć, iż dotacją objęte są wyłącznie wydatki poniesione na zakup urządzeń grzewczych (piec + grzejniki). Osoby zainteresowane dofinansowaniem powinny złożyć wniosek wraz z kompletem dokumentów w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska (budynek Ratusza, piętro I, pokój nr 30) w terminie od 1 marca do 30 października br.

Do wniosku o dotację należy załączyć:
- dokument potwierdzający tytuł prawny do nieruchomości (lokalu),
- zgodę właściciela lub zarządcy budynku na zmianę systemu ogrzewania z węglowego na ekologiczne (gazowe, elektryczne, olejowe, z miejskiego systemu ciepłowniczego lub pompa ciepła),
- oświadczenie właściciela lub zarządcy budynku o dokonaniu rozbiórki źródeł emisji opalanych paliwem stałym, w związku ze zmianą systemu ogrzewania z węglowego na ekologiczne (gazowe, elektryczne, olejowe, z miejskiego systemu ciepłowniczego lub pompa ciepła),
- dowody księgowe (faktury, rachunki) potwierdzające koszty poniesione
w danym roku budżetowym lub w roku poprzednim na zmianę systemu ogrzewania
z węglowego na ekologiczne,
- aktualną umowę odpowiednio z dostawcą: gazu, energii elektrycznej, energii cieplnej
z miejskiego systemu ciepłowniczego.

Dotacja przekazywana jest po zakończeniu inwestycji (czyli jako refundacja faktycznie poniesionych kosztów). Wniosek, regulamin oraz uchwała dostępne są w siedzibie Urzędu Miasta Kalisza w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska (budynek Ratusza,  piętro I, pokój nr 30, tel. (0-62) 76 54 408 lub na stronie internetowej www.kalisz.pl w menu górnym dla mieszkańców –> ochrona powietrza.

 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zainteresowany
zainteresowany 07.06.2018, 11:52
Cytat: Dotacja 80% wartości kosztów na zakup urządzeń grzewczych

Czyli zwrot opiewa na 80% ceny pieca, lecz koszty za rury, kaloryfery, blache etc. nie sa juz dotowane. Czy tak?

Pozostałe