Kalisz: Nowa linia autobusowa nr 5 i nowy przystanek autobusowy!

  • 26.02.2018, 15:08
  • Patrycja Pera
Kalisz: Nowa linia autobusowa nr 5 i nowy przystanek autobusowy! KLA
Miasto Kalisz - Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Kaliszu informuje, że od dnia 1 marca 2018 r. wprowadzone zostaną zmiany do rozkładu jazdy autobusów Kaliskich Linii Autobusowych Sp. z o.o.

Uruchomiona zostanie nowa linia komunikacyjna oznaczona nr 5, której autobusy kursowały będą we wszystkie dni tygodnia, na trasie Prymasa Stefana Wyszyńskiego – Stanczukowskiego – Korczak – Poznańska – Harcerska – Chopina – Parczewskiego/Babina – Toruńska i z powrotem. Docelowo, po wybudowaniu pętli autobusowej, trasa linii zostanie wydłużona do ul. Braci Niemojowskich w rejon ul. Wyjazdowej.

Nowa linia zapewni bezpośrednie połączenie osiedli Dobrzec oraz Korczak ze szpitalem przy ul. Toruńskiej. Dodatkowo mieszkańcy osiedla Korczak zyskają połączenie z centrum miasta, halą sportową „Arena” i lodowiskiem.

Kolejne zmiany są związane z uruchomieniem węzła przesiadkowego przy ulicy Majkowskiej, którego budowa zrealizowana została w ramach projektu „Rozwój niskoemisyjnego systemu komunikacji publicznej Miasta Kalisza wraz z modernizacją oświetlenia ulicznego zwiększającą jego energooszczędność”, na który miasto Kalisz uzyskało dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020, dotyczą rozszerzenia rozkładu jazdy następujących linii:

Linia 17 – wydłużenie kursów od Nowego Rynku do przystanku Majkowska Medix,
Linia 8 - wprowadzenie dodatkowych przystanków do przebiegu linii: Majkowska Medix 01, Majkowska Medix 02;
Linia 15 - wprowadzenie dodatkowych przystanków do przebiegu linii w wariantach do/z Wał Bernardyński Bażancia 02: Majkowska Medix 01, Majkowska Medix 02; zmiana godziny odjazdów w dni robocze z przystanku Wał Bernardyński Bażancia 02 z godz. 06:08 na 06:07 oraz z godz. 15:18 na 15:15,
Linia 16 - wprowadzenie dodatkowych przystanków do przebiegu linii: Majkowska Medix 01, Majkowska Medix 02,
Linia 19 E – zmiana przystanku końcowego, nowa trasa przebiegać będzie od ul. Parczewskiego ulicami 3-Maja do przystanku Majkowska Medix.

Wszystkie w/w zmiany to kolejny krok działań Miasta, które mają na celu stworzenie sprzyjających warunków dla rozwoju zrównoważonej mobilności i spowodowanie wzrostu zainteresowania kaliszan komunikacją miejską.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe