Ostrów: Kamienice Stare mają świetlicę [WIDEO]

  • 26.02.2018, 11:22 (aktualizacja 27.02.2018, 09:15)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Kamienice Stare mają świetlicę [WIDEO]
Do tej pory spotkania mieszkańców osiedla Kamienice Stare musiały odbywać się pod chmurką lub w pomieszczeniach zaprzyjaźnionych firm mających swoje siedziby na terenie osiedla.

Od 23 lutego, to się zmieniło. Osiedle ma nowy obiekt z dużą, ponad 100-metrową salą, zapleczem sanitarnym i pomieszczeniem gastronomicznym.
- Mieszkańcy mogą teraz korzystać z 243 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. To duża sala wielofunkcyjna o wielkości 115 m2, zaplecze sanitarne, w tym toalety dla osób niepełnosprawnych, a także pomieszczenie gastronomiczne – m.in. kuchnia i magazyn spożywczy. Obiekt dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych – wymienia Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Mieszkańcy osiedla Kamienice Stare mają teraz miejsce, gdzie mogą spotkać się, porozmawiać, wypić razem kawę, czy spędzić aktywnie czas. Do tej pory mieli z tym spory problem – w osiedlu nie ma bowiem szkoły, na terenie której mieszkańcy mogliby organizować osiedlowe spotkania.
- Sala osiedlowa to przede wszystkim nowe miejsce spotkań. Nie tylko aby przedyskutować ważne tematy społeczne, ale także wspólnie się pobawić. To okazja, by oderwać się od telewizora i pobyć razem. Kolejne inwestycje oddawane w tej kadencji pokazują, że ostrowianie szukają ze sobą kontaktu. Spotkania organizowane przez ostrowskie rady osiedlowe również cieszą się sporą popularnością. Od teraz te organizowane na osiedlu Kamienice Stare będą się odbywać w godnych warunkach – podkreśla Beata Klimek.

W oficjalnym otwarciu uczestniczyli m.in. poseł Tomasz Ławniczak, senator Łukasz Mikołajczyk, wicestarosta ostrowski Roman Pacholczyk, przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Leraczyk, radni miejscy, byli przewodniczący osiedla, przedstawiciele ostrowskich rad osiedli i duża grupa mieszkańców tej części miasta.
- Jestem bardzo wzruszony i szczęśliwy, bo nasze osiedle w końcu zyskało swoje miejsce, swój dom. Wcześniej mogliśmy o tym jedynie pomarzyć. Wierzę, że miejsce to będzie tętnić życiem. Pokazuje to bardzo duża ilość mieszkańców, którzy już dziś pojawili się na otwarciu świetlicy. To dobry prognostyk na przyszłość – mówi Zygmunt Banasiak, przewodniczący osiedla Kamienice Stare.

O stronę artystyczną zadbali podopieczni warsztatów terapii zajęciowej „Tęcza”.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe