Kalisz: Powstanie Związek Uczelni Zawodowych

  • 26.02.2018, 09:13
  • Patrycja Pera
Kalisz: Powstanie Związek Uczelni Zawodowych PWSZ Kalisz
Senat Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego wyraził zgodę na przystąpienie uczelni do Związku Wielkopolskich Publicznych Uczelni Zawodowych.

Rektorzy Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych z Kalisza, Leszna, Gniezna, Konina i Piły po raz pierwszy rozmawiali na ten temat 1 lutego w Lesznie. Wtedy też podjęli decyzję o utworzeniu Związku Wielkopolskich Publicznych Uczelni Zawodowych.
Ustawa o szkolnictwie wyższym zakłada współdziałanie uczelni, które może obejmować wiele obszarów z zakresu organizacji, kompetencji, polityki kadrowej, gospodarki finansowej, prowadzenia badań naukowych, działalności wydawniczej czy obsługi administracyjnej. Co ważne, utworzenie związku uczelni nie pozbawia ich autonomii.
Obecnie w Polsce działają trzy związki uczelni wyższych (trzech uczelni w Krakowie, pięciu uczelni śląskich oraz trzech uczelni w Lublinie), z których dwa powstały w ostatnim kwartale ubiegłego roku.
Po dyskusji i wstępnych ustaleniach, wsparci stanowiskami senatów uczelni – rektorzy PWSZ-ów z Gniezna, Kalisza, Konina, Leszna i Piły propozycję utworzenia Związku Wielkopolskich Publicznych Uczelni Zawodowych przedstawią ministrowi Jarosławowi Gowinowi. Nowo powstały związek ma mieć swoją siedzibę w kaliskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego.
Senat kaliskiej uczelni, podczas nadzwyczajnego posiedzenia, jednogłośnie przyjął uchwałę w tej sprawie.

PWSZ Kalisz.

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe