Kalisz: Stracił prawo jazdy i otrzymał 17 punktów karnych!

  • 22.02.2018, 12:45 (aktualizacja 22.02.2018, 12:51)
  • Patrycja Pera
Kalisz: Stracił prawo jazdy i otrzymał 17 punktów karnych! pixabay
Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zatrzymali kolejną osobę, która rażąco przekroczyła prędkość w terenie zabudowanym. 24-latek jechał z prędkością 116 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. To nie jedyne wykroczenie, które popełnił tego dnia lekkomyślny kierowca.

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragedii na drogach. Najlepiej wiedzą o tym funkcjonariusze z drogówki, którzy podczas swoich codziennych służb niejednokrotnie przeprowadzają czynności na miejscu poważnych w skutkach wypadków drogowych.

Niestety wciąż zdarzają się osoby, które o tym zapominają lub świadomie lekceważą przepisy. Jedną z nich był zatrzymany do kontroli drogowej, w miejscowości Plewnia 24-latek. Mężczyzna rażąco przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Urządzenie pomiarowe wykazało, że kierowca citroena miał na liczniku 116 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Za popełnione wykroczenie, związane z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości, policjanci oprócz zatrzymania dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami, nałożyli na kierowcę mandat karny.

To nie jedyne naruszenie przepisów, za które odpowiedział lekkomyślny kierowca. Podczas kontroli okazało się, że 24-latek nie ma dowodu rejestracyjnego oraz dokumentu potwierdzającego zawarcie polisy OC. Dodatkowo w trakcie jazdy nie korzystał z pasów bezpieczeństwa i rozmawiał przez telefon. Łącznie, podczas tej jednej kontroli drogowej, nieodpowiedzialnego kierowca zgromadził na swoim koncie 17 punktów karnych. KMP Kalisz

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe