Powiat Ostrowski: Policjanci rozdawali kamizelki odblaskowe

  • 23.02.2018, 09:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Policjanci rozdawali kamizelki odblaskowe
Policjanci Komisariatu Policji w Odolanowie przeprowadzili 22 lutego odblaskową akcję dla dzieci i seniorów. Aby być bardziej widocznym, policjanci przekazali kilkadziesiąt kamizelek odblaskowych.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim dbają o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, dlatego też policjanci z Odolanowa przeprowadzili wczoraj akcję odblaskową. Tego dnia funkcjonariusze odwiedzili Przedszkole im. Kubusia Puchatka oraz Dzienny Dom Seniora w Odolanowie .

Celem takich spotkań jest poprawa bezpieczeństwa na drodze najmniej chronionych uczestników ruchu, czyli pieszych. W ten sposób policjanci przekazali seniorom oraz najmłodszym kilkadziesiąt kamizelek odblaskowych. Ponadto mundurowi przeprowadzili prelekcje dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W czasie spotkania z seniorami, dzielnicowy odolanowskiego komisariatu zachęcał, aby z odblasków korzystać zawsze, a nie tylko w sytuacji, gdy za ich brak grozi mandat. Mundurowy apelował, by nosić je w każdej sytuacji ograniczonej widoczności, nie tylko po zmierzchu w obszarze niezabudowanym. Seniorom przypomniano też metody oszustw dokonywanych na ich szkodę.

Policyjne działania profilaktyczne propagujące bezpieczeństwo pieszych na drodze wsparł Urząd Gminy i Miasta Odolanów. Nie zapominajmy o własnym bezpieczeństwie i nie wstydźmy się nosić odblasków nawet w terenie zabudowanym – chodzi przecież o nasze bezpieczeństwo!

KPP Ostrów
 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe