Powiat Kaliski: Czekają na mrozy!

  • 21.02.2018, 12:08
  • Patrycja Pera
Powiat Kaliski: Czekają na mrozy! UG Żelazków
Na początku ferii, w Żelazkowie otwarto lodowisko. Niestety pogoda nie dopisała.

Miał umilić czas zimowy dzieci i młodzieży  z gminy Żelazków i okolic, zarówno w okresie ferii i w zależności od pogody długo po nich. Powszechnie wiadomo, że takie obiekty uzależnione są od temperatury powietrza, a te muszę być bardzo niskie.
Aura pogodowa nie dopisywała nawet w trakcie otwarcia. Lodowisko o powierzchni ok. 200 m2, powstało obok wcześniej już otwartego  "Centrum Żelazków wraz z placem zabaw"
Oficjalnego otwarcia w imieniu wójta Gminy Żelazków, Sylwiusza Jakubowskiego dokonał zastępca wójta, Bogdan Muszyński. Obecnych było wielu mieszkańców gminy Żelazków, przedstawicieli władz gminy, radni gminny, sołtysi okolicznych sołectw oraz dyrektorzy szkół, nauczyciele i uczniowie szkół.
Pomysłodawcą powstania lodowiska był wójt gminy. Przy otwartym obiekcie stoi przyczepa gastronomiczna, w której będzie można otrzymać gorącą kawę i herbatę. Jednak zanim to miejsce ożyje, słupki rtęci muszą spać poniżej zera.


- Czekamy na mrozy - mówi Bogdan Muszyński, zastępca wójta Gminy Żelazków - W nocy fajnie wszystko zamarzało, ale niestety w trakcie dnia ponownie roztapiało się. Mamy zabezpieczonych 71 par łyżew, które oczywiście będą dostępne dla użytkowników za darmo. Władze gminy dążyły do tego, by Centrum Żelazkowa, przez całą zimę spełniało swoje funkcje i aby pomagało w rozwoju fizycznym i sportowym naszych dzieci oraz stanowiło pewną atrakcję dla przyjeżdżających gości. Dzieci w ten sposób mają miejsce do ślizgania, co odwiedzie ich od pomysłu korzystania z niebezpiecznych, nadarzających się ku temu okazji.

Już od niedzieli mają pojawić się minusowe temperatury. W nocy mogą sięgać nawet 9 stopni poniżej zera. Jeszcze większy mróz, czeka nas w poniedziałek i we wtorek. Temperatury mogą dochodzić nawet do minus 11 stopni. Niestety będzie już po feriach.

Patrycja Pera

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe