Powiat Kaliski: Spotkanie KGW i podziękowania dla Jerzego Karolaka!

  • 21.02.2018, 11:18
  • Patrycja Pera
Powiat Kaliski: Spotkanie KGW i podziękowania dla Jerzego Karolaka! UG Opatówek
W Opatówku odbyło się uroczyste spotkanie Koła Gospodyń Wiejskich ze względu na zbliżający się Dzień Kobiet.

Spotkanie nie dotyczyło tylko nadchodzącego święta. Była to również okazja, aby podziękować Jerzemu Karolakowi, który zrezygnował z prowadzenia Zespołu Opatowianie. Robił to całkowicie charytatywnie, ponieważ nie otrzymywał za to żadnych pieniędzy. Ponadto Jerzy Karolak jest również pomysłodawca i założycielem Kapeli Słoneczko.  
Oba zespoły były prowadzone w latach 2014 - 2017. Dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu prowadzącego oraz członków zespołu, otrzymali wiele wyróżnień, dyplomów i pucharów na przeglądach zespołów, festiwalach seniorów, biesiadach folkloru. Wzięli udział m.in.: na Przeglądzie Zespołów Śpiewaczych "Piosenka jest dobra na wszystko" w Suchym Lesie, Krajowym Festiwalu Seniorów "Śpiewaj razem z nami" w Krzykosach, Biesiadzie Folkloru w Brzezinach, Estradzie Folkloru w Przygodzicach i Choczu. 
Zespół Opatowianie i Kapela Słoneczko kierowana przez Jerzego Karolaka, chętnie przyjmowała zaproszenia i aktywnie brała udział w Gminnych Dniach Seniora w Opatówku, Dożynkach Gminnych w Opatówku, gościnnie w Dniach Seniora w Czajkowie, Dożynkach Gminnych w Krzykosach.
W trakcie spotkania, podziękowania złożyli burmistrz Gminy Opatówek, Sebastian Wardęcki wraz ze skarbnikiem gminy, Dagmarą Gajewską - Pająk oraz przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich, Haliną Dobrzańską.
 

Patrycja Pera

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe