Ostrów: Ponad 250 tysięcy dofinansowania dla żłobka

  • 21.02.2018, 12:00
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Ponad 250 tysięcy dofinansowania dla żłobka
Poad 250.000 złotych dofinansowania z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej otrzymało miasto w ramach programu Maluch+ na utrzymanie nowych miejsc utworzonych w miejskim żłobku.

135.000 zł dofinansowania przeznaczonych jest na utrzymanie nowego oddziału Żłobka Miejskiego, który został uruchomiony w grudniu ubiegłego roku przy ul. Waryńskiego. Dodatkowo 118.800 zł trafiło na funkcjonowanie żłobka przy ul. Jankowskiego.

Na początku tej kadencji miejski żłobek liczył 80 miejsc. Dzięki programowi Maluch+ w 2016 roku możliwa była rozbudowa żłobka przy ul. Jankowskiego, a placówka zyskała dodatkowo 60 miejsc dla ostrowskich maluchów. Od grudnia ubiegłego roku ze żłobka korzysta już ponad 220 dzieci, bo uruchomiony został dodatkowy oddział przy ul. Waryńskiego.
- Od początku kadencji udało nam się prawie potroić liczbę miejsc w Żłobku Miejskim - mówi prezydent Beata Klimek. - To ponad 100 mam więcej, które mogły po urlopie macierzyńskim wrócić do aktywności zawodowej, zostawiając dziecko pod dobrą, profesjonalną opieką. Zdaję sobie sprawę, że to wciąż nie zaspokaja potrzeb ostrowian, ale pracujemy nad tym, by miejsc w żłobku było jeszcze więcej. Ostrów jest przecież miastem przyjaznym rodzinie, a to zobowiązuje.
 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe