Powiat Ostrowski: ,,Kosynierzy" z Jankowa Przygodzkiego

  • 21.02.2018, 09:20
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: ,,Kosynierzy" z Jankowa Przygodzkiego
Goście z Jankowa Przygodzkiego w powiecie ostrowskim zawitali do Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie. To młodzież w wieku od 16 do 21 lat, która na co dzień tańczy w zespole "Kosynierzy". A do Pleszewa przyjechali doskonalić swoje umiejętności taneczne, ale i też odpocząć od nauki.

 

Zespół Tańca Ludowego ,,Kosynierzy” powstał w czerwcu 2012 roku.Wówczas to młodzież przygotowująca program artystyczny na coroczne dożynki postanowiła, że warto stworzyć formalną grupę, która będzie się tym zajmowała nie tylko od święta.
- W Centrum Kształcenia i Wychowania OHP  w Pleszewie jesteśmy już po raz kolejny i bardzo nam się tu podoba, dlatego tak chętnie tu wracamy.Moi podopieczni przez cały pobyt intensywnie ćwiczą suitę tańców lubelskich.W ten sposób przygotowują się do piątej rocznicy istnienia zespołu, która przypada 22 września tego roku- tłumaczy Agata Niedzielska, choreograf i opiekun zespołu.

Zespół "Kosynierzy" podlega pod Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach-Stowarzyszenie "Rozwój i Edukacja" sołectwa Janków Przygodzki.
- Młodzież intensywnie trenuje przez kilka godzin dziennie. Oddaliśmy jej  do dyspozycji salę sportową, aby mogła bez przeszkód ćwiczyć wszelkie układy choreograficzne. Oczywiście zadbaliśmy również o  podniebienie młodych tancerzy, bo w przerwach korzystają z posiłków serwowanych przez naszą kuchnię - dodaje Krystian Piasecki, dyrektor centrum.

Jednak ferie w Pleszewie dla jankowskich "Kosynierów" to nie tylko ciągłe treningi. Znalazł się również czas na przyjemne spędzenie czasu na basenie czy w kręgielni.

Fot. Agata Niedzielska

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe