Ostrów: Nielegalny tytoń i papierosy

  • 20.02.2018, 12:43
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Nielegalny tytoń i papierosy
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy ustalili i zatrzymali podejrzanego o posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar znajdował się m.in. w mieszkaniu należącym do zatrzymanego. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 14 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, ponad 8 tysięcy sztuk papierosów oznaczonych białoruskimi znakami skarbowymi akcyzy i ponad 28 kg tytoniu.

19 lutego policjanci ostrowskiej komendy w wyniku pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali podejrzanego o posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymany do tej sprawy został 29-letni mężczyzna. W trakcie przeszukania mieszkania mężczyzny, policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 14 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, ponad 800 sztuk papierosów oznaczonych białoruskimi znakami skarbowymi akcyzy i ponad 28 kg tytoniu. Na podstawie wstępnych wyliczeń stróże prawa ustalili, iż wartość strat na jakie narażony został Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego w tej sprawie wynosi ponad 42 tys. złotych.

Mężczyzna tego samego dnia usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwo skarbowe odpowie przed sądem. Grozi mu kara grzywy oraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

KPP Ostrów

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe