Ostrów: Oszustki działające metodą ,,na policjanta" zatrzymane

  • 16.02.2018, 13:33
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Oszustki działające metodą ,,na policjanta" zatrzymane
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, zatrzymali dwie kobiety podejrzane o oszustwa metodą „na policjanta”. Kobiety podające się za policjantki, wchodziły do mieszkań pod pozorem przeszukania lub zabezpieczenia kart kredytowych, informując ich właścicieli, że mogą mieć oni związek z przestępstwem. Zatrzymane „fałszywe policjantki” usłyszały już zarzuty, za które grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali, 13 lutego, dwie kobiety podejrzane o oszustwa metodą „na policjanta”. Mieszkanki województwa dolnośląskiego w wieku 34 i 35 lat, podając się za funkcjonariuszki Policji i posługując się fałszywym dokumentem i odznaką policyjną, wchodziły do mieszkań, pozorując przeprowadzenie przeszukania lub czynności związanych z ujawnieniem nakładki na bankomat.

W ten sposób, 25 stycznia tego roku dwie mieszkanki Ostrowa Wielkopolskiego padły ofiarą oszustek. Zatrzymane pod pretekstem przeszukania, zabrały pieniądze w kwocie 7 tysięcy złotych. W kolejnym przypadku,  jedna z oszustek prosząc o kartę bankomatową i numer PIN poszła do bankomatu „zablokować kartę”. Po wszystkim, pokrzywdzona ustaliła, że z jej konta wypłacono pieniądze w kwocie 500 złotych.

13 lutego, kobiety ponownie przyjechały do miasta i zamierzały oszukać kolejnych mieszkańców Ostrowa Wlkp. Tym razem kolejna osoba, którą próbowały „odwiedzić” zachowała czujność i o wszystkim powiadomiła Policję. Funkcjonariusze szybko przyjechali na miejsce i w pobliżu jednego z bloków zostały zatrzymali kobiety. „Fałszywe policjantki” trafiły do prawdziwego policyjnego aresztu.

Materiał dowodowy zgromadzony przez policjantów pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów dotyczących oszustwa. Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają, że kobiety dokonały jeszcze kilku tego typu przestępstw. Wobec zatrzymanych prokurator zastosował dozór Policji i poręczenie majątkowe.

KPP Ostrów
 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe