Powiat Ostrowski: Folklorystyczne ferie zespołu Gorzyczanie

  • 17.02.2018, 10:30
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Folklorystyczne ferie zespołu Gorzyczanie
Do Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie podczas ferii zawitał Zespół Pieśni i Tańca „Gorzyczanie", który działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Wysocku Wielkim. Zespół przyjechał specjalnie na warsztaty, na których doskonalił swoje umiejętności związane z tańcami ludowymi.

Wakacje zimowe okazały się najlepszym momentem na skupienie się nad poprawą umiejętności tanecznych przez 16 osobową grupę młodzieży z Wysocka Wielkiego, która na co dzień stanowi trzon zespołu folklorystycznego ,,Gorzyczanie". A uczniom towarzyszyli opiekunowie: Iwona Pacholczyk - instruktor tańca, Edward Robakowski - kierownik zespołu i Joanna Robakowska - instruktor śpiewu.
 - Początek ferii spędziliśmy w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie, gdzie nasza młodzież pieczołowicie ćwiczyła układ choreograficzny z tańców wielkopolskich. To oparte na różnych krokach i obrzędach typowe tańce z naszego regionu. A mam tu na myśli m.in. wiwaty, przodki, chodzone. Najczęściej można je podziwiać podczas przeglądów folklorystycznych, w których ,,Gorzyczanie" biorą bardzo często udział - wyjaśnia Joanna Robakowska, instruktor śpiewu z Gminnego Ośrodka Kultury w Wysocku Wielkim.
 
W warsztatach wzięli udział członkowie zespołu w wieku od 13 do 20 lat, a współprowadził je poznański choreograf Piotr Kulka. Te odbywały się na sali sportowej należącej do Centrum.
 - Nasza sala sportowa jest wielofunkcyjna. Na co dzień korzysta z niej młodzież z Centrum Kształcenia, ale i też staramy się, aby obiekt był wykorzystywany również podczas wakacji. Wtedy jest możliwość, aby mogły się tam odbywać  m.in. zajęcia dla zespołów muzycznych. A te  chętnie korzystają z okazji, bo często zmiana otoczenia jest bardzo motywująca. Ze swojej strony zapewniliśmy też oczywiście uczestnikom nocleg w internacie oraz wyżywienie - dodaje Krystian Piasecki, dyrektor CKiW OHP w Pleszewie.
 
Fot. Zespół Pieśni i Tańca „Gorzyczanie",
 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe