Ostrów: O policji z „mundurowymi”

  • 14.02.2018, 13:13 (aktualizacja 15.02.2018, 14:37)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: O policji z „mundurowymi”
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, 12 lutego, odwiedzili uczniów klasy prawno-policyjnej Zespołu Szkół Ekonomicznych. Celem spotkania było zapoznanie z pracą policjanta Wydziału Prewencji. Funkcjonariusze Grupy Realizacyjnej zademonstrowali specjalistyczny sprzęt i wyposażenie, które używają na co dzień w służbie oraz w przypadku siłowych wejść do pomieszczeń i obezwładniania przestępców.

12 lutego uczniowie klasy prawno-policyjnej dowiedzieli się jakie cele i zadania realizuje ostrowska Policja oraz na czym polega praca policjanta Wydziału Prewencji. Policjanci z Grupy Realizacyjnej zaprezentowali uzbrojenie i wyposażenie policjanta biorącego udział w zabezpieczeniach. „Mundurowi" oprócz teorii mieli również okazję przymierzyć policyjny mundur wykorzystywany przez policjantów podczas zabezpieczeń. Podczas wizyty i rozmów z funkcjonariuszami uczniowie mieli okazję skonfrontowania swoich wyobrażeń o zawodzie policjanta z rzeczywistością. Policjanci przedstawili „drogę” jaką musi pokonać każdy kandydat starający się o pracę w policji.

KPP Ostrów

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe