Powiat Ostrowski: Kasia Janowicz finalistką konkursu z języka niemieckiego

  • 15.02.2018, 08:30
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Kasia Janowicz finalistką konkursu z języka niemieckiego…
Dla gimnazjalistki trzeciej klasy oddziału gimnazjalnego Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Raszkowie Kasi Janowicz sezon jesienno - zimowy. to pasmo ciągłych sukcesów.

Uczennica od tygodni przygotowuje się pod kierunkiem nauczycielki Justyny Lisiak do konkursów z języka niemieckiego, korzystając głównie z książek na poziomie maturalnym. Już od października 2017 roku Kasia startowała w etapach szkolnych konkursów z języka niemieckiego odnosząc przy tym znaczące sukcesy. 6 grudnia 2017 roku zdobyła tytuł Lingwisty Powiatu Ostrowskiego. Jako jedyna rozwiązała bezbłędnie test z języka niemieckiego podczas Igrzysk Wiedzy i Umiejętności  organizowany przez III Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wielkopolskim.

3 lutego br. wzięła udział w III etapie Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego w Poznaniu. W teście uwzględniono  przysłowia niemieckie, idiomy, dialekt oraz wyjątki z zakresu gramatyki i leksyki. Do tego etapu należało przeczytać obowiązkową lekturę w języku niemieckim. Z całego województwa wielkopolskiego brało udział 61 uczniów, a Kasia znalazła się w grupie szczęśliwych finalistów. W IV Liceum Ogólnokształcącym 8 lutego odbył się I Regionalny Konkurs Językowy pod honorowym patronatem starosty powiatu ostrowskiego Pawła Rajskiego. I tym razem nie zabrakło umiejętności i szczęścia. Kasia po raz kolejny udowodniła, że nie ma sobie równych w powiecie ostrowskim i śmiało można stwierdzić, że jest dwujęzyczna. Swobodnie wypowiada się w języku niemieckim, rozumie teksty pisane i słuchane oraz posiada ogromną wiedzę dotycząca geografii, kultury i historii krajów niemieckojęzycznych.
 
Przed Kasią III etap Ogólnopolskiego Konkursu  w Warszawie organizowanego przez Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe