×

Ostrów Ponad 100 km/h w terenie zabudowanym

  • 13.02.2018, 15:26
  • Ryszard Binczak
Ostrów Ponad 100 km/h w terenie zabudowanym
Prędkość, a w szczególności jej niedostosowanie do panujących warunków na drodze, to główna przyczyna wypadków. Dlatego policjanci ostrowskiej drogówki codziennie przyglądają się jeździe kierowców poruszających się po drogach powiatu. 12 lutego mundurowi zatrzymali 28-latkowi prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Szczególną uwagę policjanci zwracają na kierowców na tzw. „piratów drogowych”, którzy swoim negatywnym zachowaniem na drodze powodują bardzo duże zagrożenie. Wczoraj, 12 lutego przed godziną 17:00 ostrowscy policjanci prowadząc kontrole prędkości na terenie powiatu zauważyli samochód ciężarowy, gdzie kierujący jechał z nadmierną prędkością.

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

28-letni pirat drogowy pędził w terenie zabudowanym 103 km/h, stwarzając duże zagrożenie dla siebie i innych osób. Za przekroczenie prędkości kierujący samochodem ciężarowym stracił prawo jazdy.

Pamiętajmy, na drodze nie jesteśmy sami. Nasze nieodpowiedzialne zachowanie, pośpiech czy rozkojarzenie w połączeniu z coraz gorszą aurą może stać się przyczyną wielu niebezpiecznych zdarzeń, które w konsekwencji zaważą na czyimś zdrowiu lub życiu.

KPP Ostrów

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jurko Bohun
Jurko Bohun 13.02.2018, 16:29
Co za bzdury, chyba z górki leciał + błąd pomiarowy 10km/h to miał 93km/h Ciężarówki mają kaganiec od prędkości 85km/h do 90km/h trzeba również uwzględnić błędy jakie potrafią czynić funkcjonariusze podczas wykonywania pomiarów prędkości. Na miejscu kierowcy nie zgodziłbym się z wynikiem pomiaru, a ku przestrodze proponuję montować wideo rejestratory.

Pozostałe